З початку повномасштабного вторгнення росіяни викрали 132 українських посадовці

event 10:51 Четвер 28 Вересня 2023 Війна

З початку повномасштабної війни росіяни викрали 132 представників українського місцевого самоврядування та органів влади. Все ще в полоні перебувають 14 осіб, ще про долю 16 нічого невідомо. Тоді як четверо з викрадених, на жаль, були знайдені мертвими.

Так, понад половину викрадень — 71 випадок, — сталися на Херсонщині, ще 30 випадків — у Запорізькій області, пишуть Букви.

Зауважується, що 50% затриманих – голови ОТГ / мери міст, ще близько 22% – місцеві депутати. Нині більшість посадовців (98 осіб), були звільнені.

Що про них відомо

Про долю тих, хто досі в полоні, часто нічого не відомо. РФ зазвичай не підтверджує їхнє місце перебування, часто вони не мають ніякого офіційного статусу. Ми нічого точно не знаємо про їхній стан здоров’я, умови тримання, випадки застосування насильства тощо, – зазначив дослідник-документатор Центру прав людини ZMINA Борис Петруньок.

Він пояснив, що найбільше посадовців росіяни викрали протягом перших місяців війни, оскільки представники місцевого самоврядування стали однією з найперших цілей насильницьких зникнень, адже вони були головними в громадах та володіли важливою інформацією.

Ще одна причина викрадення, на думку дослідників, полягає в тому, що посадовці є носіями значного соціального капіталу і впливають на регіон. Окрім того, залякуванням окупанти намагалися схилити посадовців до співпраці.

Своєю чергою, виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан розповів, що організація залучила до звільнення посадовців Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи, Комітет регіонів Європейського парламенту, Червоний Хрест, структури ООН.

Читайте також: рф хоче побудувати залізницю на Донеччині, щоб менше залежати від Кримського мосту

Зокрема він закликав звільнити міського голову Херсона Ігоря Колихаєва, голову Дніпрорудного Євгенія Матвєєва та голову Голої Пристані Олександра Бабича.

Останні новини
27.11.2023, Понеділок
26.11.2023, Неділя
25.11.2023, Субота
24.11.2023, П’ятниця
23.11.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward