Військові повинні будуть здати бойову зброю впродовж 90 днів – глава МВС Клименко

event 16:52 Вівторок 27 Лютого 2024 Війна

Громадянам України після закінчення війни потрібно буде здати бойову зброю. Це стосується і виданої для захисту держави, і трофейної зброї.

Про це в інтерв’ю журналістці Наталії Мосейчук заявив міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко, інформує пресслужба МВС.

“Бойову зброю громадяни повинні будуть здати (після закінчення війни – ред.)”, – зазначив Клименко.

Відповідаючи на питання щодо законодавства про зброю, яке досі не ухвалене, і щодо того, що в українців при цьому багато зброї на руках через війну, очільник МВС наголосив, що незабаром законодавство буде доопрацьоване та ухвалене.

За його словами, йдеться про два законопроєкти.

Перший – закон про національний спротив, який визначить подальшу долю здобутої в якийсь спосіб, виданої чи трофейної зброї. Другий – закон про цивільну зброю, який також допрацьовується.

Читайте також: На Львівщині 35-річний чоловік ногами проламав грудну клітку 16-річному брату

“Наша мета – щоб будь-яка зброя, яка якимось чином потрапила до рук наших громадян, зокрема і трофейна, не була десь схована на багато років і потім не використовувалась в кримінальних цілях, або в політичних процесах”, – наголосив Клименко.

Глава МВС зауважив, що після ухвалення відповідного закону громадянам треба буде повідомити про наявність у себе такої зброї й упродовж 90 днів після закінчення воєнного стану здати її до підрозділів Національної поліції.

Крім здачі такої зброї, наголосив міністр, у законопроєкті планують передбачити варіанти її знешкодження – вихолощення, переробку на дозволені види зброї тощо.

“Трофейну зброю, яку ми взяли у ворога, ми теж пропонуємо здавати. Зокрема це автоматична зброя – автомати. Однозначно, що поза законом після війни – це гранатомети, вони мають бути обов’язково здані до підрозділів системи МВС”, – зазначив він.

Читайте також: Голова МВС Клименко назвав єдину умову, за якої поліцейські можуть бути мобілізовані

Міністр зауважив, що другий закон – про цивільну зброю – визначатиме, кому можна буде видавати зброю та яку. Це, зокрема, стосується короткоствольної зброї (пістолетів).

“Ми маємо зробити нашу країну безпечною. Зробити, щоб зброя в руках наших громадян була зрозумілою для інших громадян”, – додав Клименко. 

Останні новини
22.04.2024, Понеділок
21.04.2024, Неділя
20.04.2024, Субота
19.04.2024, П’ятниця
18.04.2024, Четвер
17.04.2024, Середа
16.04.2024, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward