В ГУР розповіли скільки зброї виготовляє росія та до чого варто готуватись

В ГУР розповіли скільки зброї виготовляє росія та до чого варто готуватись

У 2025 році росія робить ставку на нарощування виробництва озброєння та розвиток безпілотних систем. Головне управління розвідки Міноборони України оприлюднило дані про масштаби виробництва літаків, танків, бронетехніки, артилерії та ракет у рф, а також окреслило стратегічні цілі ворога. Як розповів для Укрінформ заступник начальника ГУР Вадим Скібіцький, кремль водночас готує оборонно-промисловий комплекс до потенційної війни з НАТО до 2030 року.

Масштаби виробництва

За оцінками української розвідки, у 2025 році росія планує виготовити:

  • Авіація — 57 літаків тактичної авіації (Су-57, Су-35, Су-30, Су-34);

  • Бронетехніка — близько 250 нових танків Т-90М та 1100 одиниць іншої бронетехніки (БМП-3, БТР-82А);

  • Артилерія — 365 нових систем різних типів;

  • Ракетне озброєння — близько 2500 далекобійних ракет усіх типів.

Для порівняння: у 2024 році можливості росії дозволяли виробляти 130–150 далекобійних ракет щомісяця, тобто до 1800 на рік.

Що залишилося «за дужками»

Ці дані не враховують ремонт, модернізацію та відновлення старої техніки — від танків, знятих із консервації, до літаків і артилерійських систем. Це означає, що загальний обсяг ресурсів ворога на фронті може бути ще більшим.

Ставка на дрони

ГУР підкреслює: ключова тенденція — це дронізація армії. У планах москви — довести частку безекіпажних систем на полі бою до 40%.
Проте від класичних засобів війни — танків, артилерії чи бронетехніки — рф не відмовляється. Це означає, що безпілотники стануть доповненням, а не заміною.

Виробництво «в тилу»

Для збільшення потужностей у рф будують нові заводи на відстані 1500–2000 км від України. Водночас релокація підприємств, розташованих ближче (250–500 км від кордону), не проводиться.
Натомість формується система протидронової оборони у глибоких тилових районах. У вересні росія протестує сім нових зенітних систем на базі безпілотників — як квадрокоптерного, так і літакового типу.

Підготовка до війни з НАТО

За оцінками ГУР, стратегічна мета кремля полягає у підготовці до можливого зіткнення з НАТО до 2030 року. Зокрема, росія коригує свою ракетну програму, роблячи ставку на створення дальнобійніших, точніших і потужніших ракет.

Більше по темі

ПІДПИШІТЬСЯ НА ВАЖЛИВІ НОВИНИ

щоб бути в курсі подій :)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Стрічка новин

Хто-небудь знайдеться де-небудь. А ТОП – на
RateList
Реальний Рейтинг спеціалістів, компаній та закладів нашого міста

Головні новини