Український ідентично скопіювала російський безпілотник «Ланцет»

event 16:00 П’ятниця 12 Квітня 2024 Війна

Сили оборони успішно випробували дрони-камікадзе, які схожі на російські «Ланцети». 

Про це повідомляє Bild.

Як зазначає видання, український безпілотник майже ідентичний російському «Ланцету».

Зокрема, безпілотник має систему озброєння «Ram X», яка розроблена українською компанією Cdet. Компанія вже випустила на ринок два інших успішних безпілотника-камікадзе середньої дальності – «Ram 1» і «Ram 2».

Однак саме «Ram X» має унікальну форму і характерні вісім крил, як у російського дрона.

Зокрема видання звертає увагу на те, що раніше Служба безпеки України опублікувала відео з серією атак безпілотників на російські системи протиповітряної оборони. Дрони на цьому відео мають «почерк» надсучасного «Ram X» або «Укро-Ланцет».

Читайте також: У Міноборони відповіли чи обов’язково всім реєструвати електронний кабінет військовозобов’язаного

Те що на кадрах показано ураження лише російських систем ППО свідчить про те, що атаки відбувалися на відстані від 10 до 30 кілометрів за лінією фронту. А ось на високу точність українських дронів вказує те, що під час атак російська техніка рухалась.

Видання наголошує, під час атаки українські бійці могли постійно коригувати політ дрона – це ще одне свідчення абсолютно нової техніки. Все це свідчить про те, що Україні вдалося налагодити серійне виробництво копії «Ланцетів».

БПЛА «Ланцет»

«Ланцети» – один із найбільш ефективних інструментів російських окупантів на лінії фронту: ворог використовує ці дрони для пошкодження/знищення великих цілей на кшталт артилерійських систем та засобів ППО. Випускається у важкій (12 кг, «Ланцет-3») та легкій (5 кг, «Ланцет-1») версіях. Збити цей БПЛА після того, як за наведенням «Орлана» або іншого розвіддрона він уже спрямований на ціль, дуже складно. Сили оборони використовують для захисту техніки від «Ланцетів» та FPV-дронів екрани із сітки-рабиці, стрілецьку зброю, а також зенітне озброєння на кшталт Gepard, «Тунгуска», «Шилка», ПЗРК та ін. Ймовірна вартість одного «Ланцета» – близько $35 тис.

Останні новини
22.05.2024, Середа
21.05.2024, Вівторок
20.05.2024, Понеділок
19.05.2024, Неділя
18.05.2024, Субота
17.05.2024, П’ятниця
16.05.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward