Спеціальний представник володимира путіна та очільник російського фонду прямих інвестицій Кирило Дмитрієв заявив, що бойові дії в Україні можуть припинитися вже протягом наступних дванадцяти місяців. Виступаючи на інвестиційному форумі в Ер-Ріяді, Дмитрієв окреслив своє бачення можливого шляху до «мирного врегулювання», заявивши, що росія «рухається у напрямку миру» й має намір «зробити все необхідне, аби цього досягти», повідомляє Reuters.
Заява під час виступу в Саудівській Аравії
Виступ представника кремля пролунала на одному з наймасштабніших економічних заходів Близького Сходу, який зібрав бізнесменів, політиків і дипломатів з усього світу.
"Ми впевнені, що ми на шляху до миру, і як миротворці ми повинні зробити це можливим", – сказав Дмитрієв, виступаючи перед аудиторією інвестиційної конференції.
За даними агентства Reuters, під час перебування у Сполучених Штатах минулого тижня Кирило Дмитрієв уже робив схожу заяву — він стверджував, що москва, Вашингтон і Київ нібито наблизилися до “дипломатичного врегулювання” війни. При цьому, за словами російського посадовця, таке зближення стало можливим не через зміну позиції кремля, а через те, що українська сторона більше не наполягає на поверненні до кордонів 1991 року.
Під час свого виступу на бізнес-форумі в Ер-Ріяді Дмитрієв акцентував на необхідності співпраці між росією, США та Саудівською Аравією, називаючи ці держави ключовими володарями природних ресурсів у світі. На його переконання, партнерство між ними могло б посилити глобальну стабільність і зробити світ “безпечнішим”.
«Люди зараз зосереджені на конфлікті навколо росії, але ми не хочемо, щоб він переріс у більшу війну. І щоб цього уникнути, маємо діяти краще, ніж робили досі», — сказав він.
Переговори після візиту до США
Агентство Reuters повідомляє, що перед поїздкою до Саудівської Аравії Дмитрієв відвідав Сполучені Штати, де провів зустрічі з представниками адміністрації президента Дональда Трампа.
Ці переговори, за даними журналістів, відбулися невдовзі після перенесення запланованого саміту між Трампом і путіним.
На запитання, чи реально припинити бойові дії протягом одного року, Дмитрієв відповів коротко:
«Я вважаю, що так».
Він також зазначив, що під час контактів зі США сторони «просунулися до дипломатичного рішення» щодо війни.
Висновок
Посланець путіна окреслив рік як орієнтир для потенційного завершення війни, водночас наголосивши на необхідності уникнути подальшої ескалації. Попри заявлені наміри, конкретних кроків чи домовленостей щодо реального припинення бойових дій сторони наразі не оголошували.

.jpg)
.jpg)
6666666(1).jpg)
.jpg)

.jpg)
