Лубінець розповів, скільки українських військових ще перебувають у російському полоні

event 09:51 Понеділок 26 Лютого 2024 Війна

За неофіційними даними у російському полоні перебуває приблизно 28 тис. цивільних українців. 

Про це у неділю, 25 лютого, повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець під час форуму «Україна. Рік 2024».

«Приблизно під 28 тис. українських громадян перебувають в російських застінках: журналісти, представники місцевого самоврядування, представники церков, міжнародні представники. Трьох представників організації ОБСЄ, офіційних, було затримано, двох у Донецькій області, одного в Луганській. Кілька років ми не можемо їх звільнити. І весь цей час росія є членом ОБСЄ», – сказав Дмитро Лубінець.

Дмитро Лубінець наголосив, що обмінювати «цивільних на цивільних» заборонено міжнародним гуманітарним правом. За словами Дмитра Лубінця, наразі Україна шукає нові підходи для звільнення і повернення цивільних заручників, але самостійно вона цього зробити не може.

«Нам треба створити міжнародну коаліцію з питання повернення цивільних заручників подібну до тієї, яку ми створили для повернення українських дітей», – зауважив Дмитро Лубінець.

Читайте також: Буданов розповів про найдорожчу в історії росії спецоперацію, яку вона провалила в Україні

Втім, Дмитро Лубінець анонсував новий механізм, завдяки якому Україна зможе повертати більшу кількість цивільних українців. 

Уповноважений з прав людини також наголосив на тому, що 90% українських військових, що перебувають в російському полоні, піддаються тортурам. Крім того, міжнародні організації не можуть потрапити до місць, де росіяни утримують українських військових.

Останні новини
24.04.2024, Середа
23.04.2024, Вівторок
22.04.2024, Понеділок
21.04.2024, Неділя
20.04.2024, Субота
19.04.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward