ISW проаналізував ефективність українських БпЛА та перехоплення ворожих дронів

event 11:40 Понеділок 08 Липня 2024 Війна

Схоже, що українські оператори безпілотних літальних апаратів покращують свої можливості перехоплення російських безпілотників дальнього радіуса дії в повітрі. Ці технологічні інновації можуть дозволити українським силам послабити тиск на засоби ППО малої та середньої дальності, якщо вони будуть успішно застосовані в широких масштабах. 

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Повідомляється, що на відео, опублікованому 1 червня, видно, як українські сили використовують FPV-дрони для ураження російського тактичного розвідувального безпілотника «Зала» і розвідувального безпілотника середнього радіуса дії «Орлан-10» посеред польоту в районі Великої Новосілки. 

Читайте також: Заховала нареченого між сидіннями та багажником “Мерса”: харків’янка хотіла вивезти коханого в Румунію

29 червня Харківське оперативно-тактичне угруповання опублікувало відео, на якому видно, як український безпілотник перехоплює російський безпілотний літальний апарат «Ланцет», що летить у повітрі на Харківському напрямку.

Військові аналітики зауважили, що як українські, так і російські сили, схоже, покращують свою здатність використовувати БПЛА для перехоплення інших БПЛА на тактичному рівні. Водночас ISW ще не бачив підтверджень того, що російські сили використовують дрони для враження українських безпілотників дальнього радіуса дії в повітрі.

Здатність українців використовувати дешеві і широкодоступні безпілотники для масштабного перехоплення дорожчих російських розвідувальних дронів, ймовірно, дозволила б українським силам послабити російські ударні комплекси, зберігаючи при цьому дорогі й дефіцитні перехоплювачі ППО малої і середньої дальності для дорожчих і значних російських повітряних цілей. 

Читайте також: Перші поховання на Національному військовому кладовищі під Києвом: названо цифри

«Російські і українські збройні сили наразі ведуть технологічне змагання між наступальними і оборонними силами. І здатність України впроваджувати технологічні інновації, що випереджають російські адаптації, має вирішальне значення для здатності України нівелювати нинішні переваги росії в матеріально-технічному забезпеченні», – йдеться у звіті.

Останні новини
12.07.2024, П’ятниця
11.07.2024, Четвер
10.07.2024, Середа
09.07.2024, Вівторок
08.07.2024, Понеділок
07.07.2024, Неділя
06.07.2024, Субота
05.07.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward