Чорне море більше не плацдарм для рф, ворог ховає свої кораблі, – Зеленський

event 14:43 Четвер 16 Листопадаа 2023 Війна
zelenskii

Президент України Володимир Зеленський заявив, що рф більше не здатна використовувати Чорне море як власний плацдарм. За його словами, Україні вдалося перехопити ініціативу і змісити ворога намагатися сховати військові кораблі.

Про це повідомив Зеленський учасникам саміту Парламентської асамблеї організації Чорноморського економічного співробітництва.

“Вперше у світі саме в Чорному морі почав діяти флот морських дронів – український флот. Хочу відзначити й те, що тепер – як один із головних результатів наших дій – росія не здатна використовувати Чорне море як плацдарм для дестабілізації інших регіонів світу. Тож зараз як ніколи раніше очевидно, що наша співпраця в нашому регіоні Чорного моря має лише збільшуватися”, – заявив Зеленський.

Зеленський зазначив, що вдалося забезпечити захист західній частині Чорного моря, який зараз дає змогу працювати морським експортним коридорам.

Нової ваги зараз набуває Дунайський регіон – теж критичний для глобальної безпеки.

Читайте також: Узбережжя Маріуполя остаточно перетворилося на велику військову базу росіян, – Андрющенко

Президент додав, що Україна змогла перехопити у росії ініціативу в Чорному морі й створили такі безпекові умови, які змушують агресора тікати зі східної частини акваторії та намагатися сховати військові кораблі.

До складу ПАЧЕС належить 13 країн: Азербайджан, Албанія, Болгарія, Вірменія, Греція, Грузія, Молдова, Північна Македонія, рф, Румунія, Сербія, Туреччина та Україна.

Останні новини
19.06.2024, Середа
18.06.2024, Вівторок
17.06.2024, Понеділок
16.06.2024, Неділя
15.06.2024, Субота
14.06.2024, П’ятниця
13.06.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward