Звільнення Залужного знаменує новий етап у війні, де важливо не помилитися – The Economist

event 11:47 П’ятниця 09 Лютого 2024 ПОЛІТИКА

Видання The Economist написало матеріал про звільнення головнокомандувача Збройних сил Валерія Залужного і можливі наслідки цього звільнення для президента Володимира Зеленського і України.

Дослівно: “…звільнення генерала (головнокомандувача Збройних сил Валерія Залужного – ред.) викликає занепокоєння з іншої, більш важливої причини. Це знаменує новий і вирішальний етап у війні – той, в якому Зеленський ризикує помилитися”.

Видання зазначає, коли 8 лютого Зеленський, врешті, замінив Валерія Залужного на Олександра Сирського на посаді командувача Збройними силами в рамках ширшої реорганізації, це було так, ніби відбулося щось доленосне.

У публікації зазначають, що “частково це пов’язано з вирішальною роллю генерала Залужного у доблесній відсічі російським військам у перші дні вторгнення, а також з його популярністю серед особового складу та цивільного населення України”.

Читайте також: Зеленський окреслив 8 основних завдань для нового головнокомандувача ЗСУ Сирського

“Що насправді прирекло відносини між паном Зеленським і генералом Залужним, так це зміна поглядів президента на те, як війна визначатиме, якою країною має стати Україна”, пише видання.

Видання зазначає, що Зеленський та його адміністрація покладали на Залужного відповідальність за минулорічний невдалий контрнаступ.

Вони хотіли, щоб українська армія готувалася до подальших атак, і тиснули на нього, щоб він розробив бойові плани і взяв на себе непопулярне рішення мобілізації для збільшення кількості військ.

Генерал відкинув їхні аргументи. Він зауважив, що його обережність після невдачі першої атаки призвела до втрати життєво важливих військ і техніки. Залужний стверджував, що не може планувати наступний контрнаступ, не знаючи, які ресурси він має.

На думку видання, одним із ризиків для Зеленського буде нарікання, спровоковане в армії звільненням “улюбленого командира” (Залужного – ред.).

Читайте також: На Одещині поліцейський розбив скло в авто, бо водій не зупинився на вимогу ТЦК (ВІДЕО)

The Economist стверджує, що Сирський “має репутацію людини, яка готова вступити в бій з ворогом, навіть якщо це коштуватиме великих людських і технічних втрат”.

“Він менш схильний ставити під сумнів пріоритети президента. Обійнявши найвищу посаду, він повинен буде пом’якшити свій стиль командування і навчитися говорити правду владі”, пише The Economist.

Видання зазначає, оскільки Залужний був героєм України, його звільнення матиме і політичні наслідки.

Найважливіше питання, йдеться в публікації, полягає в тому, чи зможе Зеленський скористатися відставкою Залужного, щоб переорієнтувати своє бачення війни.

“Якби українські сили змогли вигнати російських окупантів, це було б чудово. Однак, якщо не станеться щось абсолютно несподіване, війна, визначена територією, – це війна, в якій Україна не може перемогти”, йдеться у матеріалі.

Читайте також: На Львівщині суд оштрафував на 102 тис. грн “бізнесмена” за продаж підроблених сигарет та рідин до електронок

У публікації зазначається, що важливо, аби поточні зміни не погіршили боєздатність України.

Видання висловлює думку, що Зеленський повинен розглядати  реорганізацію як шанс “переосмислити своє бачення війни”.

“Щоб вистояти в майбутній тривалій боротьбі, Україна має підвищити свою стійкість”, – зазначає The Economist.

Останні новини
25.02.2024, Неділя
24.02.2024, Субота
23.02.2024, П’ятниця
22.02.2024, Четвер
21.02.2024, Середа
20.02.2024, Вівторок
19.02.2024, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward