Звідки виникає відчуття власної недосконалості та як його подолати

event 09:18 Вівторок 09 Квітня 2024 Суспільство

Людина завжди прагнула, щоб її приймали в суспільстві. Якщо раніше від цього залежали її основні потреби: 

  • Житло;
  • захист від небезпек; 
  • їжа;
  • одяг.

Сьогодні ситуація кардинально змінилася, оскільки кожен може самостійно забезпечити себе базовими потребами. Однак, інстинкт “пристосування” залишився донині. Люди продовжують слідувати загальноприйнятим стандартам краси та поведінки. Останні у світі розвинених технологій формуються в соціальних мережах, рекламі, індустрії краси.

Чому виникає спотворене уявлення про красу

На початку життя люди завжди орієнтуються на суспільство. Однак у міру дорослішання зовнішні орієнтири поступаються місцем внутрішній самоповазі. Цей процес не відбувається миттєво. Деякі люди, навіть ставши дорослими, можуть продовжувати залежати від думки інших і підлаштовуватися під суспільство. Повноцінна особистість же, не звертає увагу на думку оточуючих. Якщо їй подобаються азартні ігри, вона запускатиме слоти Книга Ра. Якщо їй подобається салатовий колір волосся, вона ходитиме з салатовою шевелюрою.

Витоки спотвореного сприйняття краси слід шукати в ранньому дитинстві. Реклама починає впливати на людину з самого раннього віку. Дослідження показують, що діти починають впізнавати бренди вже в 6 років. Враховуючи, що до 8 років діти сприймають інформацію без критичного мислення, цього часу достатньо, щоб у їхній підсвідомості закріпилися конкретні “стандарти”, які пропонує модна індустрія. 

Медійний простір 

Характерною особливістю реклами є її здатність чинити накопичувальний вплив на підсвідомість. Рекламні кампанії не тільки продають товари, а й формують способи життя. Якщо продукт чи послуга справді необхідна, їй не потрібна реклама. Для речей другорядної важливості маркетологи ж формують різні хитрощі. Фахівці виявляють приховані потреби цільової аудиторії та на їхній основі створюють відповідну рекламу.

Автор:
Теги: мода
Останні новини
22.05.2024, Середа
21.05.2024, Вівторок
20.05.2024, Понеділок
19.05.2024, Неділя
18.05.2024, Субота
17.05.2024, П’ятниця
16.05.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward