Загальна мобілізація: як Україна працює над поверненням ухилянтів, які виїхали за кордон

event 13:06 П’ятниця 21 Червня 2024 Суспільство

Ігор Клименко розповів, як Україна працює над поверненням чоловіків, які нелегально виїхали за кордон.

Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко в інтервʼю “Радіо Свобода” повідомив, що з України щодня намагаються нелегально виїхати за кордон десятки чоловіків призовного віку. Україна веде з країнами ЄС переговори щодо повернення громадян, яким це вдалося, інформує УНІАН

Ми ведемо консультації з нашими колегами з Європейського Союзу. Звичайно що кожна країна Європейського Союзу діє за законами і за правилами Єврокомісії, тому ці переговори триватимуть і надалі – щодо можливого повернення наших громадян, якщо вони нелегально перетнули кордон“, – сказав він.

Читайте також: У Карпатах під час спуску з Говерли заблукала група туристів з дітьми

При цьому на уточнення щодо того, чи одностайна позиція ЄС не повертати цих людей в Україну, міністр відповів: “Здебільшого”. За словами Клименка, щодня українські прикордонники затримують десятки людей, які намагаються перетнути кордон у напрямку держав Євросоюзу, у тому числі через Тису чи через ліси. Водночас він зауважив, що не всі чоловікі з цього числа тікають від мобілізації. 

Ми затримуємо людей не тільки безпосередньо на кордоні, а й на блокпостах, на пунктах, які розташовані за 5-10 кілометрів від кордону. Ми говоримо, звичайно, про десятки людей кожного дня. Буває 10, буває 20, буває 30. І ми говоримо не тільки про людей, яких хочуть переплисти, наприклад, Тису, або пройти ліс, або пройти через гори. Ми говоримо і про тих людей, які на пунктах пропуску намагаються пройти по підробних документах. І це достатньо великий процент, приблизно 15% таких наших громадян (від загальної кількості втікачів закордон – “Радіо Свобода”)“, – пояснив Клименко.

Читайте також: На Хмельниччині затримали забудовника, який замовив вбивство свого конкурента

Загальну кількість чоловіків призовного віку, затриманих на кордоні від початку повномасштабної війни, міністр не назвав, наголосивши, що це закрита інформація. 

Ці цифри на сьогоднішній день закриті і вони не відображають реальний стан справ, тому що тих людей, яких ми затримуємо за 15 – 20 чи навіть за 10 кілометрів від кордону, ми також в ці цифри (в загальну статистику втікачів –  “Радіо Свобода”) рахуємо“, – констаував очільник МВС. 

Останні новини
22.07.2024, Понеділок
21.07.2024, Неділя
20.07.2024, Субота
19.07.2024, П’ятниця
18.07.2024, Четвер
17.07.2024, Середа
16.07.2024, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward