Загальна мобілізація: чи можуть українських чоловіків примусово повертати з-за кордону

event 08:53 Четвер 18 Квітня 2024 Суспільство

Федір Веніславський зазначив, що механізму, який би змусив громадян України повернутися, якщо вони цього не хочуть, якщо вони легально перетнули державний кордон і якщо щодо них немає кримінальних проваджень в Україні, немає.

Народний депутат від “Слуги народу” Федір Веніславський в ефірі Радіо Свобода (“Свобода.Live”) повідомив, що немає процедури повернення чоловіків до України.

Коментар: Ніяких негативних наслідків для громадян України, які хочуть оновити свої дані, документи, паспорти, чи отримати консульські послуги, точно не буде. Треба пояснити, що отримання військово-облікового документа ніяким чином не означає, що ці громадяни завтра чи післязавтра будуть мобілізовані, тому що механізму, який би змусив громадян України повернутися, якщо вони цього не хочуть, якщо вони легально перетнули державний кордон і якщо щодо них немає кримінальних проваджень в Україні, в принципі, досить складно“, – розповів Федір Веніславський.

Читайте також: Деякі пенсіонери в Україні можуть отримати додаткові виплати: що для цього необхідно

Нагадаємо, раніше член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ірина Фріз в ефірі Радіо Свобода розповіла, що оформлення консульських послуг військовозобов’язаними за кордоном за наявності військово-облікових документів необхідне для розуміння кількості громадян України за кордоном. При цьому вона наголосила, що ні про яку депортацію з-за кордону українців не йдеться. 

Коментар: Зараз згідно з чинним законодавством, і українським, і міжнародним немає механізму депортації людей під час військового стану з інших країн. Жодної депортації відбуватися не буде. Це тільки для військового обліку потрібно для Міністерства оборони“, – додала Ірина Фріз.

Останні новини
20.05.2024, Понеділок
19.05.2024, Неділя
18.05.2024, Субота
17.05.2024, П’ятниця
16.05.2024, Четвер
15.05.2024, Середа
14.05.2024, Вівторок
13.05.2024, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward