Виплати ВПО: хто з українців не отримає допомогу у 2024 році

event 12:33 Середа 22 Листопадаа 2023 Суспільство
vpo

В 2024 році певним категоріям переселенців можуть припинити виплати ВПО. Насамперед, це стосується тих, хто виїхав за кордон, повернувся до покинутого місця проживання, а також з різноманітних майнових причин, пише NV.

До кінця року держава продовжить виплачувати допомогу ВПО

Терміни виплат ВПО були автоматично продовжені 1 серпня на півроку (до кінця січня 2024 року). Після цього періоду виплати знову переглянуть.
Допомога продовжується для всіх ВПО, які проживають в Україні і є внутрішньо переміщеними особами у розмірах:

  • для осіб з інвалідністю та дітей — 3 тис грн;
  • для інших осіб — 2 тис грн.

Громадянам для продовження виплат ніяких додаткових дій вчиняти не потрібно, виплати продовжуватимуться автоматично. Виплати допомоги внутрішньо переміщеним особам будуть здійснюватися 15 та 28 числа кожного місяця.

Скасування виплати через переміщення та злочини

Виплати не продовжуватимуться для тих, хто:

  • перебувають за кордоном понад 30 календарних днів поспіль без обгрунтованих причин, що підтверджуються документально (обгрунтованими вважаються причини, коли людина була у службовому відрядженні чи на стажуванні, перебувала на лікуванні або реабілітації, доглядала за хворою дитиною, оздоровлювала дитину та ін.);
  • повернулися до покинутого місця проживання.
  • Крім того, виплати не продовжуватимуться людям, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі або були засуджені за колабораціонізм.

Скасування виплат з майнових причин

Також, згідно з рішенням уряду, виплату припинили тим ВПО, які:

  • придбали новий транспортний засіб (з року випуску якого минуло менше ніж 5 років), крім авто, які були придбані волонтерами та передані на потреби оборони країни;
  • придбали на суму понад 100 тис грн земельну ділянку, квартиру, будинок (крім житла, отриманого коштом державного чи місцевого бюджету);
  • мають на депозитному банківському рахунку кошти у загальній сумі понад 100 тис грн;
  • придбали іноземну валюту (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг), а також банківських металів на загальну суму понад 100 тис грн;
  • мають у власності житло, що розташоване на інших територіях ніж тих, де ведуться активні (можливі) бойові дії або які є окупованими, якщо таке житло має площу понад 13,65 м² на одного члена сім’ї.

Читайте також: На пенсію у 55 років: на кого з українців поширюється закон

Переселенцям, яким помилково призупинили допомогу, відновлять виплати ВПО

Водночас, держава відновить виплати ВПО тим, кому допомогу призупинили помилково.

Насамперед, це власники зруйнованого житла, які нікуди не переміщалися і мають право на виплати ВПО. До кінця року таким громадянам продовжать відновлювати допомогу.

Крім цього, відновлять виплати ВПО особам, які за реєстрами РАЦСів помилково вважалися померлими, і тим, хто повернувся з-за кордону, проте дані про це не зафіксували.

Останні новини
23.02.2024, П’ятниця
22.02.2024, Четвер
21.02.2024, Середа
20.02.2024, Вівторок
19.02.2024, Понеділок
18.02.2024, Неділя
17.02.2024, Субота
16.02.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward