В Україні запровадять нові ліміти на електроенергію: чого очікувати від графіків

event 13:42 Понеділок 10 Червня 2024 Суспільство

З 24 червня в Україні змінять правила розподілу електроенергії, віднімаючи обсяг для критичної інфраструктури перед розподілом залишку між областями. Це повинно забезпечити більш справедливий розподіл електроенергії та вирівняти тривалість відключень по всій країні.

Про це повідомив радник прем’єр-міністра України з питань енергетики Юрій Бойко в ефірі “Київ24”. Він зазначив, що нещодавно з ремонту було виведено атомний блок, що дозволило додати енергосистемі 1000 МВт і уникнути обмежень світла на вихідних.

Однак, незважаючи на це, 9 червня все ж довелось протягом години залучати аварійну допомогу у сусідніх країнах. Ця ініціатива допоможе забезпечити стабільне електропостачання для критичної інфраструктури, зокрема для лікарень, водоконалів та транспортної системи.

З 24 червня ліміти споживання електроенергії встановлюватимуться по-новому. За словами Бойка, обсяг електроенергії, необхідний для критичної інфраструктури, буде відніматися від загальної доступної електроенергії, і вже з цього залишку буде розраховуватись ліміт для кожної області.

Читайте також: Хто має право вручати повістки в червні: роз’яснення

Ми з доступної електроенергії в Україні будемо віднімати обсяг електроенергії, яка необхідна критичній інфраструктурі, й вже з таким винесеним за дужки обсягом буде доводитись ліміт для кожної області. Умовно кажучи, тепер буде не 80% на кожну область, а з урахуванням критики, яка зменшить доступність, буде, наприклад, 70%. Але ці 70% будуть доведені до кожного регіону. Відповідна тривалість відключень по Україні плюс-мінус повинна вирівнятись“, – пояснив Бойко.

Нові правила мають на меті забезпечити справедливий розподіл електроенергії по всій країні, враховуючи потреби критичної інфраструктури. Станіслав Ігнатьєв, голова Ради Української асоціації відновлюваної енергетики в ефірі “Київ24”, підтвердив, що Кабінет міністрів збільшить ліміти електроенергії для Києва та великих міст, де найбільше критичної інфраструктури.

Такі міста як Київ, Харків, Запоріжжя, Дніпро мають найбільшу кількість об’єктів інфраструктури і великого бізнесу. Тому тут відбувається так, що є споживання об’єктів критичної інфраструктури – це не 25%, а набагато більше, які забезпечують переважно всю Україну. Як Київ, наприклад. Потім залишки розподіляють серед побутових споживачів – це квартири і приватні домогосподарства“, – пояснив Ігнатьєв.

Читайте також: У Міноборони розповіли, скільки жінок служать у ЗСУ

За словами Ігнатьєва, уряд планує змінити формули розрахунку лімітів, враховуючи кількість приладів обліку побутових споживачів. Це дозволить зробити розподіл електроенергії більш справедливим і відповідним до потреб різних регіонів. 

Зараз уряд переглядає цю методику. Найближчими тижнями вона буде ухвалена. Будемо сподіватися, що в усіх регіонах будуть більш-менш однакові графіки обмежень кінцевого споживача“, – зазначив Ігнатьєв.

Останні новини
15.06.2024, Субота
14.06.2024, П’ятниця
13.06.2024, Четвер
12.06.2024, Середа
11.06.2024, Вівторок
10.06.2024, Понеділок
09.06.2024, Неділя
Читати більше новинarrow_forward