В Україні чоловікам почали розсилати повістки у Viber та штрафувати їх за неявку до ТЦК

event 07:54 Понеділок 27 Листопадаа 2023 Суспільство

В Україні чоловіки почали отримувати повістки через месенджер Viber та отримувати штрафи за неявку до ТЦК, пишуть економічні новини.

Адвокат Володимир Крекотня повідомив, як чинити в такому разі.

У нашій державі продовжується мобілізація. Порядку денний у військкомат дозволено видавати повсюдно, також стало відомо про запуск електронного реєстру військовозобов’язаних. 

Документи, які надсилають до поштових скриньок, на електронну пошту або месенджери не є законними. Проте співробітники військкоматів іноді використовують і такі способи сповіщення військовозобов’язаних.

Юрист зафіксував випадки, коли за неявку до територіального центру комплектації та соціальної підтримки на порядку денному у Viber українцю виписали штраф. Він підкреслив, що подібне порушення справді може спричинити штраф у розмірі 5100 грн.

Читайте також: Як доходи подружжя впливають на субсидію: відповідь ПФУ

ТЦК відправив чоловікові повістку через Viber, але той не прийшов з документами в призначене місце і час. Після отримання повідомлення про штраф українець подав до суду, і той визнав дії ТЦК незаконними.

Коментар: Суд навів такі ключові позиції: позивач під час складання щодо нього протоколу про адміністративне правопорушення не був присутній і з протоколом його не знайомили. У зв’язку з цим чоловік був позбавлений можливості дати пояснення по суті правопорушення, йому не було роз’яснено його процесуальні права, не був ознайомлений із протоколом і йому не вручили його копію, що, на думку суду, є суттєвим порушенням прав позивача“, – пояснив Крекотня.

Суддя визнав ухвалу на підставі протоколу, який склали з порушенням вимог закон, протиправним і підлягає скасуванню. Справу про адміністративну відповідальність позивача вирішили закрити.

Коментар: А знаєте, що тут найкрасивіше? На підставі таких постанов людей називають ухилистами і вносять їхні персональні дані до якихось баз“, – зазначив адвокат. Він закликав відстоювати свої права та у разі їх порушення подавати до суду.

Раніше повідомлялося, чи мають право вручати повістки чоловікам у їхніх будинках та квартирах.

Останні новини
29.02.2024, Четвер
28.02.2024, Середа
27.02.2024, Вівторок
26.02.2024, Понеділок
25.02.2024, Неділя
24.02.2024, Субота
23.02.2024, П’ятниця
22.02.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward