Що корисніше – петрушка чи кріп: лікарі дали однозначну відповідь

event 00:00 Понеділок 27 Листопадаа 2023 Здоров'я

Дієтологи порівняли користь петрушки і кропу — зелені, без якої не обходиться практично жодна страва. За словами експертів, вся зелень багата нутрієнтами — біофлавоноїдами, аскорбіновою кислотою, в-каротинами.

Зелень — гарне джерело харчових волокон, багатьох вітамінів і мікроелементів, таких як магній, калій і залізо, пише Ukr.Media.

Але кожна рослина має свої відмінності та несе певну користь.

Петрушка

Як зазначили лікарі, у петрушці від природи багато вітаміну К, необхідного для нормального згортання крові, профілактики атеросклерозу, а також для підвищення мінеральної щільності кісток та їхньої більшої міцності. Крім цього, в петрушці містяться такі речовини, як лютеїн і зеоксантин, які разом із вітаміном А профілактують катаракту і дегенерацію жовтої плями — основну причину вікової втрати зору.

Разом із цими речовинами в петрушці містяться мідь, марганець і залізо. Ці мікроелементи беруть участь у метаболізмі та кровотворенні. За словами експертів, петрушка є лідером за вмістом антиоксидантів.

Читайте також: Лікарі вказали на дві помилки в харчуванні, які роблять кров густою

Кріп

У кропі високий вміст вітамінів С, РР, Р, Е, В1, В2, В6, фолієвої кислоти. Також кріп багатий на калій, мідь, цинк, залізо, фосфор та інші важливі мінерали.

Але принциповою його відмінністю є нутрієнти — біологічно активні речовини — лютеїн, віолексантин, кепферол і вікенін, а також азотисті сполуки, які захищають організм від небезпечних захворювань.

Ці нутрієнти допомагають у боротьбі з окислювальним стресом, який є причиною розвитку атеросклерозу, раку та хвороби Альцгеймера. За рахунок азотистих сполук кріп сприяє розширенню судин, зниженню артеріального тиску, має сечогінну дію, зазначили дієтологи.

Останні новини
28.02.2024, Середа
27.02.2024, Вівторок
26.02.2024, Понеділок
25.02.2024, Неділя
24.02.2024, Субота
23.02.2024, П’ятниця
22.02.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward