В Арктиці льоди тануть удвічі швидше, ніж вважали вчені: чому це небезпечно

event 04:17 Субота 05 Червня 2021 Суспільство

Морський лід у прибережних районах Арктики стає все тоншим зі швидкістю від 70 до 100% швидше, ніж було встановлено раніше. Це може мати тривожні наслідки для зміни клімату.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Такого висновку дійшли вчені з Британського університетського коледжу Лондона (UCL).

Коментар:Ми вважаємо, що наші нові розрахунки – це великий крок вперед у контексті більш точної інтерпретації даних, які ми отримуємо із супутників“, – розповіла співавторка дослідження, професорка UCL Жюльєн Стров.

Вона зазначила, що нове дослідження може бути використано для більш точної оцінки роботи кліматичних моделей, які прогнозують наслідки довгострокової зміни клімату в Арктиці.

За словами Стров, цей регіон необхідний для підтримки температури на планеті. І зараз він нагрівається втричі швидше, ніж у світі.

Вчені пояснили, що товщина морського льоду оцінюється шляхом вимірювання висоти льоду над водою. Але цей вимір спотворюється через те, що сніг накриває крижини. Проте, це було скориговано за допомогою карти висоти снігового покриву в Арктиці, яка не враховувала вплив зміни клімату.

Коментар:Попередні розрахунки товщини морського льоду засновані на сніговій карті, оновленої 20 років тому. Наші розрахунки вперше пояснюють це зменшення глибини снігового покриву і припускають, що морський лід тоншає швидше, ніж ми думали“, – сказав аспірант Роббі Маллет, який керував дослідженням.

Маллетт зазначив, що товщина морського льоду по всьому регіону має вирішальне значення, тому що це “чутливий індикатор здоров’я Арктики”. За його словами, товстіший лід діє як ковдра, що ізолює, не дозволяючи океану нагріти атмосферу взимку і захищаючи океан від сонячних променів влітку.

Джерело: сайт France24

Читайте також: Укрзалізниця випустила 11 додаткових поїздів до моря: список

Останні новини
11.06.2021, П’ятниця
10.06.2021, Четвер
09.06.2021, Середа
08.06.2021, Вівторок
07.06.2021, Понеділок
06.06.2021, Неділя
05.06.2021, Субота
04.06.2021, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward