Українцям збільшили суму виплат від ООН майже до 4000 гривень: хто отримає грошову допомогу

event 13:36 Понеділок 20 Листопадаа 2023 Суспільство
vyplaty

В Україні збільшили розмір грошової допомоги від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН). Кожен член сім’ї, яка подається на виплати, зможе отримувати щомісяця 3,6 тис. грн, пише today.ua.

Раніше сума допомоги ВПО та іншим категоріям населення від міжнародної організації становила 2,2 тис. грн на місяць.

На сьогоднішній день внутрішньо переміщені особи можуть претендувати на підвищені виплати від ООН, які надаються протягом трьох місяців. Також передбачено додаткову допомогу у розмірі 2220 грн на кожного члена домогосподарства для підготовки до зимового періоду для тих, хто подав заявку до 1 вересня включно. Ті, хто зареєструвався з 1 жовтня до кінця 2023 року, отримають допомогу у розмірі 3 600 грн. для кожного члена домогосподарства на 3 місяці та допомогу для підготовки до зимового періоду.

Хто може отримати допомогу від ООН?

Агентство ООН у справах біженців надає допомогу сім’ям, що належать до соціально вразливих верств. Йдеться про сім’ї, які мають статус ВПО, але не лише про них. На матеріальну допомогу можуть розраховувати громадяни, які мешкають на прифронтових територіях і постраждали від військових дій, а також громадяни, які повернулися на постійне місце проживання. Необхідна умова для отримання виплат: середній місячний доход на одного члена сім’ї не повинен перевищувати 5400 гривень.

Відповідно до вимог ООН до вразливих категорій належать такі сім’ї:

  • у яких є прийомні діти;
  • у яких один із членів має особливі потреби (інвалідність, хронічні хвороби);
  • батьки-одиначки, які мають неповнолітніх дітей (до 18 років) або доглядають осіб старше 55 років;
  • сім’ї, що складаються з осіб віком від 55 років, які при цьому є годувальниками;
  • прийомні сім’ї, які займаються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (документально підтверджені).

Цю допомогу можна отримувати лише один раз, а отже не розглядатимуться заявки тих українців, які вже були зареєстровані в УВКБ ООН раніше, а також отримували грошову допомогу від інших організацій.

Читайте також: Українцям сказали, які доплати та надбавки до пенсії виплачуватимуть до кінця року

Всі претенденти на допомогу він ООН зобов’язані пройти співбесіду з партнером УВКБ ООН “Право на Захист” у центрах збору даних (адреси за посиланням) з метою визначення, чи вони відповідають критеріям уразливості. Тільки після цього їх включать до списків отримувачів допомоги.

Останні новини
30.11.2023, Четвер
29.11.2023, Середа
28.11.2023, Вівторок
27.11.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward