Українцям роздадуть гроші на оплату комуналки: компенсують підвищення тарифу на електроенергію 

event 19:17 Четвер 13 Червня 2024 Суспільство

В Україні через зростання тарифів на електроенергію розмір житлової субсидії і пільги на житлово-комунальні послуги перерахують, пише Обозреватель

Перерахунок Пенсійний фонд проведе автоматично, нікуди додатково звертатись не потрібно.

Також нагадуємо, що субсидія надається, якщо родина сплачує за комунальні послуги більше, ніж визначений для неї обов’язковий платіж. Розміри ж обов’язкового платежу лишаються незмінними. Тобто фактично ви оплачуватимете стільки ж, скільки платили до збільшення тарифів. Різницю компенсує держава“, – зазначають у Мінсоці.

Читайте також: У Мінреінтеграції розповіли, скільки в Україні переселенців, і хто з них отримує виплати

Наразі в країні близько 1,8 млн домогосподарств отримують житлові субсидії, середньорічний розмір субсидії до підвищення тарифів становив 1490 грн. Ще 1,3 млн домогосподарств отримують пільги на житлово-комунальні послуги. Середньорічний розмір пільги на ЖКП становив 1300 грн.

Звертаємо увагу, що для того, щоб платіжки за комунальні послуги не стали непосильним фінансовим тягарем, як і раніше, можна звернутися по оформлення житлової субсидії або пільги. Програма продовжує діяти”, – зазначають у міністерстві.

Читайте також: Чистка труб: важность и эффективность

Під час призначення субсидії враховуються доходи усіх осіб, які зареєстровані та/або задекларовані у житловому приміщенні. Проте під час подання заяви не забудьте зазначити, хто фактично проживає в квартирі/будинку. Якщо на день звернення по призначення субсидії хтось з родини перебуває за кордоном більш ніж 60 днів, його має бути виключено зі складу домогосподарства, і тоді його доходи не будуть враховуватися.

Якщо у житловому приміщенні прописано троє людей, але дружина з дитиною виїхали за кордон і перебувають там понад 60 днів, житлова субсидія призначається з розрахунку на одного члена домогосподарства, тобто на чоловіка.

Останні новини
17.07.2024, Середа
16.07.2024, Вівторок
15.07.2024, Понеділок
14.07.2024, Неділя
13.07.2024, Субота
12.07.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward