У ВР пропонують змінити вікові обмеження для призову: кого хочуть мобілізувати

event 12:38 Вівторок 03 Жовтня 2023 Війна
MOBILIZATION

Від початку повномасштабного вторгнення в Україні тривають воєнний стан та загальна мобілізація. Під час мобілізації до лав Збройних сил призивають чоловіків віком від 18 до 60 років, однак невдовзі вікові обмеження можуть бути змінені.

Про це повідомляється в запропонованому законопроєкті на сайті Верховної Ради України.

Які зміни можуть відбутися?

Так, згідно з інформацією, яка міститься в законопроєкті, народні депутати пропонують зняти вікові обмеження для служби в Збройних силах України чоловікам, старшим за 60 років. Якщо відповідні зміни будуть внесені до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, то у чоловіків, старших за 60 років, з’явиться можливість мобілізуватися до ЗСУ. Відомо, що для вищого військового керівництва вікові обмеження піднімуться з 65 до 70 років. У всіх інших – з 60 до 65 років.

“На початку повномасштабного вторгнення велика кількість військовослужбовців, які були мотивовані та придатні за станом здоров’я, мали достатню фізичну підготовку та військове навчання, мобілізувалися у віці, близькому до граничного. Водночас деякі з них уже досягли граничного віку. Крім того, значна кількість зазначених осіб мають бажання мобілізуватися. За цей час уже є звернення до суду такої категорії осіб із проханням надати можливість проходження військової служби, прецеденти за якими, на жаль, вирішуються не на користь цих осіб”, — йдеться в записці до законопроєкту.

Читайте також: Міноборони збільшує перелік військовослужбовців, які отримують додаткову винагороду

Додамо, що головними вимогами для призову людей, старших 60 років, будуть досвід практичної роботи, визнання ВЛК придатним до військової служби, висока професійна підготовка, а також добровільне бажання служити.

Останні новини
27.11.2023, Понеділок
26.11.2023, Неділя
25.11.2023, Субота
24.11.2023, П’ятниця
23.11.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward