ЄС розморозить фінансування Угорщини, щоб забезпечити підтримку України

event 11:36 Вівторок 03 Жовтня 2023 ПОЛІТИКА

Європейська комісія має намір розморозити 13 млрд євро фінансування для Угорщини. Щоб у майбутньому забезпечити підтримку Будапештом збільшення бюджету ЄС та значну фінансову допомогу Україні.

Про це повідомляє Financial Times із посиланням на трьох чиновників, пише Слово і Діло.

У МЗС нагадали Угорщині, що вона сама отримує чималі гроші від Євросоюзу. До того ж, фінансова підтримка України це ще й інвестиція в європейську безпеку.

Кошти було заморожено з грудня минулого року через проблеми з верховенством права в Угорщині. Вивільнення коштів, яке може статися до кінця листопада, ознаменувало б перемогу прем’єр-міністра Віктора Орбана. Раніше він погрожував не погоджуватися на збільшення бюджету ЄС, доки не буде відновлено доступ до нього його країни.

У відповідь на вимоги Брюсселя Угорщина провела судову реформу, що дозволило б їй отримати 13 млрд євро – більше половини замороженого фінансування.

Видання зазначає, що можливий прогрес у відновленні фінансування Угорщини відбувається на тлі прагнення ЄС заручитись одностайною підтримкою збільшення бюджету, зокрема, для забезпечення продовження фінансової допомоги Україні.

Читайте також: США готують новий пакет допомоги для України: деталі

Єврокомісія запропонувала збільшити загальний бюджет блоку на 66 млрд євро для покриття збільшених витрат, частина яких сприятиме програмі фінансової підтримки України на 50 млрд євро.

Останні новини
27.11.2023, Понеділок
26.11.2023, Неділя
25.11.2023, Субота
24.11.2023, П’ятниця
23.11.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward