Сучасна кранова вантажопідйомна техніка: поради щодо вибору

event 10:31 Вівторок 21 Вересня 2021 БЛОГ

Сучасна кранова вантажопідйомна техніка має безліч різновидів та модифікацій, може комплектуватися різноманітними агрегатами та механізмами, а також дуже сильно розрізнятися між собою за багатьма техніко-експлуатаційними параметрами. Тому, щоб зробити усвідомлений вибір цієї техніки, потенційному покупцеві перед придбанням варто розібратися в її особливостях і можливостях.

Як свідчить статистика, на українських підприємствах найбільш затребуваними є вантажопідйомні крани мостового типу (до них, крім мостових кранів, відносяться також кран-балки та козлові крани). Спочатку розберемося у основних характеристиках кранової техніки.

Перший основний параметр – вантажопідйомність крана. Так прийнято називати максимальну масу вантажу, яку може підняти підйомний пристрій. Частіше усього на вітчизняних підприємствах використовують мостові крани вантажопідйомністю від 3 до 16 тонн. Але й буває потреба в кранах-велетнях. На флагмані українського кранобудування – Київському заводі підіймально-транспортного обладнання роблять крани, котрі можуть піднімати до 50 тонн, а при необхідності – можуть зробити ще більші.

Висота підйому підйомного крана мостового типу – це величина, рівна вертикальній відстані від рівня підлоги (землі) до вантажозахоплювального органу у верхньому положенні. При необхідності на КЗПТО можуть виготовити кран з висотою підйому до 50 метрів.

Прогоном прийнято називати відстань, що вимірюється між центрами рейок (підкранового путі) крана. Фактично – це ширина робочого майданчика. Максимальна ширина прогону – 40 метрів. За потреби на КЗПТО можна виготовити двох-, або трьохпрогонний кран (тобто здатний обслуговувати майданчик шириною до 120 метрів).

Вантажопідйомний кран зазвичай проектується відповідно до розмірів існуючого або споруджуваного промислового (складського) об’єкта. Точна специфікація наявної висоти і прольоту сприяє правильному вибору конструкції крана, а в подальшому – помітній економії матеріальних витрат власника й оптимізації використання наявних виробничих площ.

На основі наявних даних (величина прогону і максимальна вантажопідйомність) вибирається однобалочна або двобалочна конструкція крана. Виконання цього вантажопідйомного обладнання (опорний або підвісний кран) визначається виходячи зі структури виробничої будівлі. На відкритому робочому майданчику можливе встановлення тільки козлового або мостового опорного крана (чи його спрощеної модифікації – опорної кран-балки).

Вантажопідйомні крани КЗПТО (https://kzpto.com.ua/produkciya/) забезпечують поєднання оптимальних підходів гака з вертикальним підйомом і оптимальним задіянням робочих площ. При необхідності забезпечити рівновагу і безпеку при переміщенні довгомірних вантажів, наприклад, металевих або пластикових труб, замовнику слід орієнтуватися на крани, обладнані двома гаками і, відповідно, тельферами.

Традиційним способом управління краном є підвішений на гнучкому кабелі кнопковий пульт, який дає кранівнику можливість управляти вантажопідйомним обладнанням з найбільш зручного для нього місця. Для великих робочих зон більш зручними в цьому плані є радіокеровані системи. На великих робочих ділянках краще за все використовувати кран вантажопідйомний із кабіною, яка розташовується на висоті (кріпиться до моста).

Більш докладну інформацію про сучасну кранову вантажопідйомну техніку можна знайти на сайті КЗПТО – www.kzpto.com.ua

Останні новини
25.10.2021, Понеділок
24.10.2021, Неділя
23.10.2021, Субота
22.10.2021, П’ятниця
21.10.2021, Четвер
20.10.2021, Середа
19.10.2021, Вівторок
18.10.2021, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward