Що не можна робити на Водохреща: народні традиції та прикмети

event 16:43 Вівторок 11 Січня 2022 БЛОГ

19 січня православні християни відзначають одне з найбільших свят – Хрещення Господнє. Читайте далі про  традиції, прикмети та що не можна робити на Водохреща. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Свято Хрещення також називається Богоявлення. Це одне з найбільш значущих православних свят, а тому існує безліч традицій, звичаїв і заборон, пов’язаних з цим днем.

Починається святкування ще у Святвечір, в ніч з 18 на 19 січня. Це час ворожінь, а ще посту. Водохресний святвечір називається ще “голодна кутя”. 18 січня прийнято постити та готувати останню за час святок кутю. Це єдиний пісний день під час святок, а потім до самого Великого посту можна буде їсти все.

Кутю їдять у Святвечір, а потім не можна нічого їсти до самого ранку – до того моменту, поки не освятять воду в водоймах.

У церквах проходять вечірні літургії. А вранці 19 січня віруючі йдуть хресним ходом від храму до водойми, і там священик опускає в воду хрест, тим самим освячуючи її. Освячена на Водохреще вода називається агіасма. Хоча вважається, що 18 і 19 січня вся вода набуває цілющих властивостей – у всіх річках, колодязях, і навіть водопровідна!

Водохресну воду п’ють в храмі та  забирають з собою додому. Потім протягом цілого року її можна пити натщесерце щодня або лікуватися нею.

Що не можна робити на Водохреща, так це набирати занадто багато освяченої води. Так ви проявляєте жадібність, а це великий гріх. Сприймайте “святу” воду як ліки, а значить, вживати її потрібно в невеликих кількостях, і затарюватися десятками літрів не потрібно.

Водохресна вода – це святиня і вимагає до себе особливого ставлення. Водохресна вода, як вірять, має властивість зцілювати, заряджати позитивною енергією і позбавляти від негативу. Це водою можна вмиватися і окропляти своє житло.

Категорично не можна в Водохреща лаятися, сваритися. Особливо якщо ви перебуваєте поблизу освяченої води або тримайте її в руках.

Вважається, що свята вода може втратити свої цілющі властивості, якщо ви думаєте про погане або з кимось сваритеся, коли набираєте її або п’єте.

На Водохреща взагалі не можна допускати неблагочестивих думок, пліткувати, обманювати або з кимось сваритися. Занурюватися в ополонку треба з чистими помислами.

Не можна плакати та скаржитися в цей день. Вважається, що той, хто проливає сльози на Водохреща, буде плакати весь рік.

У свято Хрещення не можна прибирати, в’язати шити, взагалі важко працювати. Але особливо сувора заборона стосується прання. Згідно прикметам, не можна прати в цей день, щоб не осквернити воду. Вода в річці стає освяченою та позбавляється від нечисті, а пранням можна все зіпсувати.

У Святвечір і на саме Водохреща не можна давати гроші в борг. І взагалі краще нічого не виносити з дому і не роздавати. Інакше весь рік будете жити в бідності.

Водохресний святвечір – це останній день, коли можна гадати. 19 січня і потім гадати вже категорично заборонено. Інакше це може негативно вплинути на вашу долю.

Не можна пірнати в ополонку, не помолившись. Ще в храмі потрібно прочитати Тропар. А потім перед тим, як зануритися у воду, перехреститися, вимовити “В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа” – і тільки потім пірнати.

Віряни вважають, що не можна занурюватися в воду і без сповіді та причастя. А тому, якщо хочете, щоб обряд пройшов за всіма канонами, то потрібно заздалегідь сповідатися і причаститися в церкві.

Читайте такожПравила поведінки на водоймі на Водохреща

Джерело

Автор:
Останні новини
23.04.2024, Вівторок
22.04.2024, Понеділок
21.04.2024, Неділя
20.04.2024, Субота
19.04.2024, П’ятниця
18.04.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward