Різдвяні прикмети: що потрібно робити, щоб весь рік супроводжувала вдача

event 15:32 Четвер 06 Січня 2022 Суспільство

Наші пращури з давніх-давен приглядалися до подій та явищ, що оточують їх у цей день — народні прикмети на Різдво вказували на те, як пройде весь наступний рік.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Ясна Зоряна Різдвяна ніч говорить про багатий врожай ягід, а також врожайність овочів, фруктів та інших культур.

Стоїть у цей день на вулиці міцний мороз — до спекотного літа.

А ось відлига на Різдво — до весняних холодів.

Якщо у Святвечір випав сніг — рік буде багатий на добрі звістки.

Завиває завірюха — весна буде цього року рання.

На Різдво сім’ї збирали гостей і дивилися, хто першим з’явиться. Якщо це буде темноволосий чоловік, рік чекає вкрай вдалий.

Погана прикмета — заняття рукоділлям. Вважалося, що через це хвороба наздожене всіх членів сім’ї. Є навіть приказка: “Якщо на 

Різдво Христове шиють, то в домі сліпий народиться”.

Читайте також: Народні прикмети: що можна і не можна робити на Різдво

На Різдво, як і в день перед ним, не можна займатися прибиранням. Свято слід зустрічати у чистоті, проте підготувати будинок потрібно заздалегідь.

Не можна в цей день виносити сміття з хати і буквально, і фігурально. У першому випадку разом зі сміттям можна й удачу винести за поріг. У другому — лайка і плітки в таке світле свято вважалися не просто поганою прикметою, а гріхом.

Якщо ви бажаєте прожити наступаючий рік багато, надягайте все нове на Різдво (ця прикмета була популярна дуже давно щодо Різдва, і тепер вона актуальна і в Новорічне свято).

Завжди вірили, що не можна йти на полювання в період свят, з Різдва до Водохреща, інакше не минути біди або зовсім не повернутися додому. Зараз не полюють на звірів і птахів, але прикмета вірна щодо обману оточуючих, і виражається вона в тому, щоб не обманювати людей в дні з Різдва до хрещення, інакше нещастя і невдачі забезпечені на весь рік.

На Різдво необхідно запалити церковну поминальну свічку на честь покійних родичів, і тоді вони постараються допомогти вам в новому році, будуть всіма шляхами оберігати вас і попереджати про небезпеки в віщих снах.

У Різдвяне свято потрібно триматися біля тих, хто налаштований до вас прихильно, хто доброзичливий до вас, і тоді весь рік ви будете щасливі.

У Різдво люди, які опинилися поруч з вами, а також домашні улюбленці повинні бути щедро нагодовані, і тоді цілий рік гроші вас не залишать.

Будь-яка покупка на Різдво означає Щастя і достаток.

Джерело

Останні новини
22.01.2022, Субота
21.01.2022, П’ятниця
20.01.2022, Четвер
19.01.2022, Середа
18.01.2022, Вівторок
17.01.2022, Понеділок
16.01.2022, Неділя
Читати більше новинarrow_forward