Опалювальний сезон 2023-2024: що треба знати під час розрахунку субсидії

event 10:06 Вівторок 28 Листопадаа 2023 Суспільство

Українці можуть звертатися за призначенням субсидії на оплату житлово-комунальних послуг в опалювальний період 2023-2024. Якою буде сума нарахованої субсидії, можна визначити самостійно.

Про це йдеться на сайті Пенсійного фонду України (ПФУ), пишуть Новини live.

Субсидія 2023-2024 – як розрахувати

У листопаді під час розрахунку фахівці фонду враховують доходи усіх членів домогосподарства за перший та другий квартали цього року. Якщо на субсидію претендує пенсіонер, то його дохід враховують у вигляді пенсії у розмірі виплат за серпень поточного року.

“Розмір субсидії розраховується як різниця між вартістю житлово-комунальних послуг в межах соціальних норм і нормативів та обсягом обов’язкового платежу. Право на отримання житлових субсидій мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги більший визначеного для них обов’язкового платежу”, — повідомляють у ПФУ.

Потрібно розрахувати обов’язковий відсоток платежу для родини, який встановлюється індивідуально. Для цього застосовують спеціальну формулу:

  • Обчислюється середньомісячний сукупний дохід. Далі його потрібно поділити на кількість членів домогосподарства;
  • Таким чином визначається середньомісячний дохід на одну особу;
  • Дохід на одну людину необхідно поділити на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, встановленого на 1 січня року, з якого буде призначена субсидія;
  • Отриманий результат потрібно поділити на два та помножити на 15%. Отримане число і буде необхідним відсотком від середньомісячного сукупного доходу.

Попереднього опалювального сезону українцям виплачували в середньому до 1,6 тис. гривень допомоги на місяць. Цього року розмір допомоги може підвищитися, враховуючи зростання тарифів на електроенергію.

Читайте також: Які зміни чекають українців у призначенні субсидій вже з 1 грудня

Хто має звертатись за субсидією

За даними Пенсійного фонду, за призначенням житлової субсидії мають право звертатися чотири категорії громадян.

А саме:

  • один із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, якщо розділено особові рахунки, то кожен із тих, на кого відкрито рахунок;
  • громадянин, який не зареєстрований у житловому приміщенні чи будинку, проте фактично проживає на основі договору оренди житла (чи за рішенням суду);
  • індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняли в експлуатацію, у разі коли нараховують плату за житлово-комунальні послуги;
  • внутрішньо переміщені особи (ВПО), які не зареєстровані у житлі, однак фактично проживають в договору оренди житла (підтверджується довідкою ВПО).
Останні новини
01.03.2024, П’ятниця
29.02.2024, Четвер
28.02.2024, Середа
27.02.2024, Вівторок
26.02.2024, Понеділок
25.02.2024, Неділя
24.02.2024, Субота
23.02.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward