“Обходьте їх стороною!”: ТОП-3 найнебезпечніших комах влітку

event 11:31 П’ятниця 25 Червня 2021 Суспільство

Стало відомо, які комахи є найбільш небезпечними для людей та чому.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Від укусів комах не застрахований ніхто. “‎Дружня”‎ зустріч може в будь-який момент відбутися в місті, а вже під час пікніка поблизу водойми або лісу. Мало хто ставиться серйозно до таких ситуацій, адже кого з нас не жалила оса? А банальний укус комара – явище настільки звичне, що ніхто на це навіть не звертає уваги.

Проте, є комахи укусів яких в жодному разі не можна ігнорувати, адже деякі можуть викликати навіть летальні випадки. До цього списку належать: 

Кліщі-павукоподібні

Лідери серед найбільш неприємних “сусідів”. Причому, живуть вони не тільки в лісі, але і в межах міста, наприклад, в траві. Ці маленькі створіння переносять дуже небезпечне захворювання – кліщовий енцефаліт. Такий укус кліща небезпечний – недуга вражає центральну нервову систему людини і опорно-руховий апарат. В результаті хворий може стати інвалідом. 

Знайшли кліща на тілі – не діставайте самостійно. Залиште нитки, пінцети і соняшникову олію для інших звершень. По-перше, не факт, що вийде витягнути кліща повністю. Якщо в тілі залишиться його голова, то почнеться процес зараження крові і тоді в кращому випадку, що вас чекає – хірургічні маніпуляції.

Шершень

Самостійно ці комахи на людей не нападають. Нерухомими предметами теж не цікавляться, тому, якщо ви зіткнулися з шершнем або джмелем – повільно, але гордо віддаляйтеся або завмріть. Головне – не робити різких рухів, не розмахувати руками і не боятися. Комахи сприймають такі дії, як акт агресії.

Укус джмеля або шершня у багатьох людей може супроводжуватися сильною алергічною реакцією. З’являється свербіж, набряк, хворобливі відчуття. Якщо раптом ви відчуваєте оніміння кінцівок або утруднення дихання – негайно викликайте швидку допомогу.

Бджола

Хворобливі відчуття після укусу бджоли з’являються через те, що її отрута містить різні ферменти. Потрапляючи в кров, вони провокують токсичну реакцію організму. Ви відчуваєте свербіж, почервоніння, набряк в місці укусу.

Найчастіше всі симптоми проходять за кілька днів без медичної допомоги. У деяких випадках негативну реакцію організму може викликати пилок, яку збирала бджола до того, як зустрітися з вами. Результат – анафілактичний шок або кропив’янка. 

Джерело: сайт Уніан

Читайте також: У Флориді ввели режим надзвичайної ситуації через обвал багатоповерхівки

Останні новини
20.05.2024, Понеділок
19.05.2024, Неділя
18.05.2024, Субота
17.05.2024, П’ятниця
16.05.2024, Четвер
15.05.2024, Середа
14.05.2024, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward