Наскільки є важливою і для чого використовується англійська мова в медицині

event 11:05 П’ятниця 26 Серпня 2022 Суспільство

Сучасна медицина постійно розвивається. Сьогоднішні спеціалісти у цій галузі влаштовують конференції, публікують статті. І оскільки часто взаємодіяти доводиться експертам із різних країн, комунікація відбувається англійською мовою. У той же час, дуже мало українських докторів, включаючи молодих фахівців, можуть похвалитися тим, що знають його хоча б на середньому рівні. Інші ж не ставлять навчання у пріоритет.

Наскільки поширена англійська мова в медицині

Медична англійська потрібна для профейсійного розвитку тим, хто веде роботу в охороні здоров’я та бажає розвитку. Знання іноземної мови – справді важливий елемент лікарської практики, не варто її недооцінювати. Адже як інакше вдасться відвідувати різноманітні семінари, ділитися досвідом чи навіть просто спілкуватися із закордонними пацієнтами?

Так, англійську мову в медицині не можна назвати простою. Іноді вона викликає деякі труднощі навіть у самих носіїв мови. Однак без неї не вдасться далеко просунутися у своїй кар’єрі.

Навіщо лікареві вчити англійську в Україні

Достатньо назвати лише кілька основних причин, чому сучасним медикам важливо знати англійську мову:

Для підвищення кваліфікації

Докладне вивчення наукових публікацій, результатів останніх досліджень, проходження професійних курсів як студент – все це вважається підвищенням кваліфікації співробітника. Знання англійської корисно тим, що суттєво розширює горизонти лікаря. Відкриває вільний доступ до різних форматів освіти – від тих самих дослідницьких матеріалів до отримання сертифікату на престижних медичних курсах. Усе це допоможе як отримати новий досвід, а й підвищити свою затребуваність, як фахівця.

Для обміну досвідом із колегами

Способи діагностування та лікування пацієнтів відрізняються у різних країнах. Тому, приєднання закордонних колег до знайомих допоможе постійно стежити за тим, що відбувається в світі медицини і швидко дізнаватися про останні новини. А заразом і ділиться досвідом.

Для поїздок за кордон

Англійська в медицині дозволить часто брати участь у закордонних конференціях, їздити у відрядження по роботі. Усі імениті лікарні чи науково-дослідні інститути завжди зацікавлені у тому, щоб їхні лікарі чи професори залишалися в курсі останніх подій та відвідували професійні заходи. Але важливою умовою для таких поїздок, як уже зрозуміло, є не лише належний рівень професіоналізму, а й відповідний рівень медичної англійської.

Для роботи з іноземними клініками чи клієнтами

Знання іноземної мови дозволить набагато краще розібратися в чужій культурі, поринути у неї, вивчити стандарти роботи та методик. Пацієнту, який лікувався в Україні та за її межами, є із чим порівнювати. Тому багато вітчизняних молодих фахівців мріють виїхати за кордон, щоб отримати посаду в американських та інших закордонних клініках. Однак для виконання цієї мрії також слід приділити чимало часу для підвищення рівня англійської.

Бар’єри для вивчення медичної англійської

Незважаючи на всі переваги, які дає англійська в медицині, більшість медиків все ще не поспішає розширювати свої горизонти і підвищувати рівень англійської. Як і у випадку з представниками інших професій, причини не ставити вивчення мови у пріоритет схожі:

  • база не вивчалася у школі чи ВНЗ;
  • медичні терміни англійською занадто складні;
  • немає зайвих грошей викладачів;
  • немає відповідної мотивації.

Ці «чому немає» – і є звані бар’єри. Усунувши їх, буде набагато простіше наблизитися до підвищення професійної англійської до потрібного рівня.

Як краще вчити англійську мову лікаря

Нерідко медики не хочуть братися за англійську, бо в минулому їм не надали необхідну базу. Без цих знань немає сенсу приступати до вивчення медичної лексики. Тому, якщо все ж таки було прийнято рішення підвищувати рівень професійної англійської, варто звернути увагу на вузькоспеціалізовані курси. Підкорити цю гору безкоштовно і без чужої допомоги не вийде. Але є варіант додати до занять із наставником самостійну практику у вільний час. Для цього можна:

  • читати медичні статті та журнали іноземних видань;
  • слухати подкасти на медичні теми;
  • дивитися тематичні передачі ВПС в оригіналі, спочатку з українськими субтитрами.

На сьогоднішній день англійська в медицині посідає далеко не останнє місце. Адже навіть у будь-якій українській лікарні, яка співпрацює зі страховою компанією, може з’явитись іноземний пацієнт. Обійтися без знання мови вже неможливо. Тому вивчення англійської ніяк не можна назвати невиправданим вкладенням часу та грошей.

Автор:
Останні новини
19.04.2024, П’ятниця
18.04.2024, Четвер
17.04.2024, Середа
16.04.2024, Вівторок
15.04.2024, Понеділок
14.04.2024, Неділя
13.04.2024, Субота
12.04.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward