Мобілізація під час навчання: призов та відстрочка студентів

event 11:48 Четвер 03 Серпня 2023 Суспільство

Студенти вишів та учні коледжів, які навчаються за денною або дуальною формою, можуть отримати відстрочку від призову на час загальної мобілізації чоловіків. Однак це право не діє для абітурієнтів, яких можуть мобілізувати у проміжний час, пише КОШТ.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

Студенти-заочники НЕ мають права на відстрочку від мобілізації, у матеріалі мова йде про студентів та абітурієнтів лише денної або дуальної форми навчання.

Чи можуть призвати студентів під час проміжного часу у навчанні

Проміжний час у навчанні – це період, коли студент або абітурієнт тимчасово припиняє здобуття освіти між закінченням одного рівня освіти і початком наступного. Тобто, перерва між подальшим навчанням.

Цей період є важливим для військовозобов’язаних студентів та абітурієнтів, оскільки під час цього періоду вони можуть отримати повістку, адже офіційно не здобувають вищої освіту та не зараховані до жодного ЗВО, тому за Законом Про військовий обов’язок і військову службу не отримують відстрочки від мобілізації.

Наприклад, проміжний час настає у такі періоди:

  • Після закінчення коледжу і перед вступом в університет.
  • Для студентів – після закінчення бакалаврату і до вступу на магістратуру.
  • Після закінчення закладу вищої освіти (ЗВО) і перед вступом на аспірантуру або докторантуру.

Проміжний час може тривати від кількох тижнів до кількох місяців, залежно від дати завершення попереднього навчання та дати початку нового рівня освіти.

Призовник не втрачає відстрочку у разі:

  • Під час канікул у період навчання у закладі освіти.
  • Переведення з одного ЗВО з денною формою навчання до іншого ЗВО з такою ж формою навчання.
  • Тимчасового призупинення навчання через академічну відпустку у зв’язку зі станом здоров’я або сімейними обставинами, що вимагали догляду за близькими родичами.

Яких студентів можуть відстрочити від призову на строкову службу

Відстрочку від призову для здобуття освіти мають призовники, які навчаються:

  • У школах та професійно-технічних навчальних закладах із денною формою навчання. Проте, коли такі призовники досягають 21-річного віку, відстрочка втрачає чинність.
  • У середніх або вищих духовних закладах освіти з денною формою навчання.
  • У програмах інтернатури, аспірантури або докторантури з відривом або без відриву від виробництва незалежно від форми навчання (денна або дуальна).
  • У закладах освіти інших держав у межах міжнародних договорів України (читайте як студенту виїхати на навчання за кордон).
  • У ЗВО з денною формою навчання, включно із здобуттям наступних вищих освітньо-кваліфікаційних рівнів (наприклад, із бакалавра на магістра).

Призовники, які отримали відстрочку, зобов’язані регулярно підтверджувати документами її продовження. Для цього щороку до 1 жовтня їм необхідно подавати в локальні ТЦК та СП документи, що підтверджують їхнє право на відстрочку.

*ТЦК та СП – це скорочення для територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, які замінили колишні військкомати (перелік регіональних і міських ТЦК та СП).

Крім того, заклади освіти можуть самостійно надсилати довідки безпосередньо до ТЦК та СП для підтвердження навчання призовників.

Документи для студентів-чоловіків, які підтверджують право на відстрочку від призову, такі:

  • довідка із закладу освіти, що підтверджує статус студента;
  • студентський квиток (якщо є);
  • документи, що підтверджують акредитацію закладу освіти, якщо він приватний.

Читайте також: Поради юриста: як написати заяву на відстрочку від мобілізації (ЗРАЗОК)

Втратити відстрочку можна лише у разі повного відрахування із закладу освіти за будь-якої з причин, як-от: за власним бажанням, за невиконання навчального плану, порушення умов контракту або недисциплінованості, незалежно від подальшого поновлення чи повторного зарахування до будь-якого ЗВО.

Останні новини
01.05.2024, Середа
30.04.2024, Вівторок
29.04.2024, Понеділок
28.04.2024, Неділя
27.04.2024, Субота
26.04.2024, П’ятниця
25.04.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward