У мережі почали масово поширювати фейкову інформацію про нібито нові дати старту опалювального сезону — з 1 листопада 2025 року. Міністерство енергетики України спростувало ці чутки та пояснило, що зазначена дата стосується виключно технічних положень урядової постанови, а не реального початку подачі тепла в оселі українців.
Що стало причиною непорозуміння
Приводом для поширення дезінформації стало рішення Кабінету Міністрів України, яке змінило технічні дати в урядовому документі — «1 листопада 2025 — 31 березня 2026». Саме ці цифри користувачі соцмереж помилково сприйняли як офіційні терміни опалювального сезону.
Однак, як пояснили у Міністерстві енергетики, мова йде не про календар початку подачі тепла, а про період дії механізму спеціальних обов’язків (ПСО) на ринку природного газу. Цей механізм регулює фіксовані ціни на газ для населення, виробників теплової та електричної енергії.
Що означає продовження дії механізму ПСО
Механізм спеціальних обов’язків — це урядовий інструмент, який дозволяє зберігати стабільні тарифи на енергоносії для населення. Завдяки ухваленій постанові, ціни на природний газ залишаться фіксованими до 31 березня 2026 року, що гарантує соціальний захист громадян та передбачуваність витрат під час опалювального періоду.
Таким чином, зазначені в постанові дати визначають терміни дії тарифної політики, а не графік фактичного обігріву житла.
Коли реально розпочнеться опалювальний сезон
Як наголошують в уряді, рішення про початок та завершення опалювального сезону ухвалюють органи місцевого самоврядування. Традиційно тепло подається в домівки тоді, коли середньодобова температура протягом трьох діб поспіль опускається нижче +8°C.
Цей принцип залишається незмінним — жодних нових урядових рішень, що впливали б на реальні дати подачі тепла, не приймалося. Отже, опалювальний сезон почнеться у звичному режимі, залежно від погодних умов у кожному регіоні України.
Що варто запам’ятати
-
Дата 1 листопада — це технічна дата, а не старт опалювального сезону.
-
ПСО — це механізм стабільності цін, а не графік подачі тепла.
-
Рішення про початок сезону приймають місцеві ради, орієнтуючись на температуру повітря.
-
Тарифи залишаються фіксованими до 31 березня 2026 року.
Висновок
Жодних змін у датах початку опалювального сезону не відбулося. Українці, як і щороку, отримають тепло у свої домівки, коли температура стійко знизиться нижче +8°C. А дати, вказані в постанові Кабміну, — лише технічний період дії фіксованих цін на газ, покликаний забезпечити стабільність тарифів і спокій громадян під час холодного сезону.

.jpg)
.jpg)
6666666(1).jpg)
.jpg)

.jpg)
