Кількість злочинів, пов’язаних із застосуванням вогнепальної зброї, зросла на 37%

event 11:21 П’ятниця 03 Червня 2022 Суспільство

Під час війни більш ніж на третину зросла кількість злочинів, пов’язаних із застосуванням зброї, зросла на третину. Про це повідомив голова Національної поліції Ігор Клименко, передає сайт The Village.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

На  початку отримати зброю для захисту країни дозволено було ветеранам s пенсіонерам органів внутрішніх справ. Також на законодавчому рівні такий дозвіл отримали цивільні особи. 

У перший день вторгнення, на мою думку, це було правильним рішенням – видати поліційну зброю колишнім працівникам органів внутрішніх справ, ветеранам, тому що вони мають суттєвий досвід і вміють поводитися зі зброєю. Те, що законотворці дали можливість цивільним використовувати зброю для захисту своєї держави проти російських загарбників, також було позитивним і правильним рішенням на той час.

Але ми тут говоримо з поліційної точки зору, тож попереджаємо людей про недопустимість використання цієї зброї саме з метою злочинних посягань щодо наших громадян“, – повідомив Ігор Клименко. 

Водночас керівник відомства зазначив, що питання обігу зброї потребує врегулювання і контролю

Вже на даний момент ми фіксуємо зростання на 37% кількості злочинів, які пов’язані саме із застосуванням вогнепальної зброї, в Україні. Це проблема, в країні триває війна і буде тривати якийсь час. Але ми маємо людям роз’яснити і провести червону лінію між захистом Батьківщини та злочином. За злочин мають всі відповідати, хто б це не був. Тим паче, якщо людина використовує ту зброю, яку отримала для відбиття збройної агресії росіян“. 

Ігор Клименко зазначив, що  поліція проводить масштабну роботу для належного обліку зброї: 

Є також трофейна зброя, тобто це зброя, яку ворог залишив після відступу з нашої території, а люди забрали її собі. Однозначно зброя повинна бути облікована, вона не може бути просто на руках. Ми повинні розуміти, скільки цієї зброї, у кого вона, для того, щоб ми могли вчасно реагувати на ті чи інші злочинні посягання на права і свободи наших громадян“.

Голова відомства повідомив, що видана поліційна зброя і зброя ЗСУ облікована.  Разом з тим ще є більше 10 тис. одиниць зброї, яка потрапила до громадян непідконтрольним чином.

Нагадаємо, більш ніж половина українців виступає за легалізацію зброї в Україні – опитування у “Дії”

1) Для спеціальних потреб (з особливими умовами зберігання та без права носіння) – 19,43%

2) Для особистого захисту (з правом носіння) – 58,75%

3) Проти права на володіння зброєю – 21,82%

1 726 452 користувачі “Дія” взяли участь в опитуванні.

Останні новини
14.08.2022, Неділя
13.08.2022, Субота
12.08.2022, П’ятниця
11.08.2022, Четвер
10.08.2022, Середа
09.08.2022, Вівторок
08.08.2022, Понеділок
07.08.2022, Неділя
Читати більше новинarrow_forward