Які навички та вміння необхідні в професії механіка?

event 13:00 П’ятниця 11 Листопадаа 2022 ПОДІЇ

Кількість автомобілів на європейських дорогах щорічно збільшується. Навіть якщо не слідкувати за офіційними даними, достатньо подивитися, як зростає кількість заторів на дорогах у великих містах. Видно неозброєним оком, що час у дорозі через центри мегаполісів стає все довшим і довшим. А оскільки автомобілів стає все більше, то зростає і необхідність у спеціалістах, які виконуватимуть їх технічний огляд та ремонт.

Механік повинен мати знання

Власникам автомобілів необхідно періодично відвідувати СТО для проведення планового техогляду, заміни деталей та мастил, заміни шин та балансування коліс. До цього слід додати ремонти, пов’язані з різного роду несправностями та значними пошкодженнями, що виникли внаслідок аварій. Зважаючи на високий попит на цей вид послуг, СТО є досить багато і вони не можуть поскаржитися на відсутність клієнтів. Це означає, що робота механіком вистачає, як в Польщі, так і за кордоном. Однак тут варто зазначити, що не кожна людина має відповідні здібності до цього. Тож перевіримо, якими якостями повинен володіти хороший механік?

Це абсолютна основа в будь-якій сфері. Хоча на перший погляд це може виглядати інакше, насправді, автомобільна механіка – це дуже багатогранна сфера, яка вимагає спеціальних знань. Необхідно мати профільну освіту і пройти відповідну підготовку для роботи за фахом. Враховується також набутий до цього часу досвід. Автомобіль сам по собі є складною технікою з великою кількістю вузлів та більш дрібних деталей. Більше того, в кожній моделі вони можуть виглядати інакше. Чим більше досвіду ми здобудемо, тим більше завдань на СТО будемо в стані виконати самостійно. Крім того, нові технології змушують підвищувати кваліфікації, тому ми повинні бути відкритими до освоєння нових навичок. Бажання вчитися – не єдина якість, якою повинен володіти механік. Що ще має значення?

Які риси та здібності потрібні механіку?

Механік працює в такому місці, де багато чого відбувається і де доводиться звертати увагу на багато речей. Тому він повинен мати високий ступінь розподілення уваги і не мати при цьому проблем з концентрацією. Крім того, механік повинен бути уважним і мати відмінну рухову координацію. Зважаючи на характер роботи, він повинен проявляти вміння логічно мислити, бути уважним, мати аналітичний склад розуму та просторову уяву.

Не забуваймо також про старанність і акуратність. Достатньо механіку помилитися при встановленні несправності або недбало замінити деталі, і власник транспортного засобу отримає додаткові проблеми.

Крім того, важливим є інтерес до технічних питань, який буде необхідним для мотивації у подальшому навчанні. Робота за професією, яка повністю не відповідає інтересам, підвищує ризик фрустрації та вигорання.

Хороший механік не повинен уникати або боятися людей. Він має спілкуватись з клієнтами, розпитувати їх про стан автомобіля, пояснювати по суті, який ремонт знадобиться, і своєю манерою поведінки заохочувати їх до повторного візиту в майбутньому. До того ж, на СТО зазвичай працює не один спеціаліст, тому механік повинен налаштовувати себе на колективну роботу, щоб уникнути непотрібних конфліктів.

Автор:
Останні новини
25.11.2022, П’ятниця
24.11.2022, Четвер
23.11.2022, Середа
22.11.2022, Вівторок
21.11.2022, Понеділок
20.11.2022, Неділя
19.11.2022, Субота
18.11.2022, П’ятниця
17.11.2022, Четвер
16.11.2022, Середа
Читати більше новинarrow_forward