Як збалансувати роботу та відпочинок на фрилансі

event 15:28 Вівторок 28 Листопадаа 2023 Суспільство

Фриланс – дуже зручний спосіб заробітку, який набирає популярності в Україні. От тільки зручний він не для всіх.

Одні фрилансери розказують, що працюють 20 годин на тиждень. А інший час присвячують прогулянкам, рідним, спілкуванню, відпочинку. Однак, набагато більше тих, хто скаржиться, що робота забирає весь час. Вона починається вранці, продовжується до пізньої ночі. А фрилансер не має можливості не лише погуляти, але навіть використати бонуси за реєстрацію в казино вчасно.  

Різниця між цими двома крайностями полягає в умінні людини планувати час та спілкуватися з клієнтами. А отже – фриланс завжди можна зробити комфортним.

Планування, планування і ще раз планування

Щоб успішно займатися фрилансом – необхідно бути майстром планування. інакше робота, яка займала б кілька годин на день – розповзається на всю добу.

  1. Досвідчені фрилансери рекомендують встановити конкретну кількість годин роботи на день. Час може “плавати”, просто краще мати рамки “від” і “до”. Наприклад – 5 годин роботи в діапазоні від 10 до 17. Це допоможе підтримувати дисципліну. І не потрапляти в ситуації, коли треба зробити забагато роботи в останній день.
  2. Враховуйте ВСІ формати роботи у власну зайнятість. Тоді буде легше планувати. Це включає не лише виконання завдань. Але й спілкування з клієнтом, узгодження, прийняття право. А також пошук методів, референсів, розробка будь-чого. І не забудьте про час на просування своїх послуг, якщо пул клієнтів ще не повний!
  3. Робіть перерви між роботою. Ідея про безперервну розумову працю протягом 8 годин – всього лише міф. Дивіться на речі реально і влаштовуйте хоча б пару перерв на півгодини-годину протягом дня. Також не забудьте врахувати час на те, щоб зробити чаю, подивитися у вікно, вийти на балкон подихати повітрям. Відволікаючись від роботи – відновлюємо здатність мозку генерувати нові ідеї. Тому це так важливо.

фрилансерам рекомендується вести щоденник з планами на день. І туди ж записувати виконану роботу та затрачений на неї час. Це дозволяє легше відстежувати власну ефективність. Та зрозуміти, скільки часу та сил насправді забирає та чи інша робота.

Поставте себе на перше місце

Інша проблема, яка часто виникає у фрилансерів-початківців – невміння побудувати адекватну комунікацію з клієнтом. 

  • Чітко визначіть для себе, які дні та години вважаєте “робочими”. 

Цю інформацію можна донести клієнту одразу при обговоренні умов співробітництва. Або ж вказати пізніше – при зверненні в неробочий час.

Деякі люди працюють на вихідних чи до пізньої ночі. Автоматично, вони переносять подібну поведінку й на інших. Проте, ви не зобов’язані відповідати на листи чи чати о першій ночі.

  • Одразу обговоріть допустиму кількість правок по роботі.

Внесення правок у готову роботу вважається ознакою лояльності до клієнта. Хтось міг когось не зрозуміти, в останній момент щось потрібно змінити – буває всяке. Проте, якщо правка стосується всієї роботи – це робота заново. А якщо правки йдуть по третьому кругу і кінця їм не видно – це втрачений заробіток для фрилансера. 

Тому краще одразу обговорити кількість допустимих правок. Всі, що понад норму – можливе лише з додатковою оплатою.

  • Працюйте за гроші, які коштують вашої роботи.

Оплата – найскладніше питання для багатьох фрилансерів. Хтось просто не вміє оцінювати власну роботу чи говорити про гроші. Хтось – знаходиться на етапі наповнення портфоліо.

У будь-якому разі, варто оцінити середні розцінки на схожі послуги у галузі. І запитувати за роботу не менше. А раз на рік – переглядати ціни. Це допоможе не працювати цілодобово, намагаючись покрити їжу та комуналку.

Автор:
Теги: фриланс
Останні новини
01.03.2024, П’ятниця
29.02.2024, Четвер
28.02.2024, Середа
27.02.2024, Вівторок
26.02.2024, Понеділок
25.02.2024, Неділя
24.02.2024, Субота
23.02.2024, П’ятниця
22.02.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward