Єврокомісія погодила заборону на російські алмази

event 15:34 Вівторок 28 Листопадаа 2023 ПОЛІТИКА
diamants

Єврокомісія схвалила пропозицію щодо заборони на продаж російських алмазів. Найближчим часом документ може бути направлений країнам-членам ЄС.

Про це повідомляє AFP.

“Європейська комісія схвалила пропозицію, що буде передана державам-членам для схвалення, як очікується, найближчими днями”, – йдеться у повідомленні.

У проєкті документа, з копією якого ознайомилося AFP, передбачено заборону на торгівлю алмазами, що походять з рф, перевозяться транзитом або експортуються з росії. Також заборона стосуватиметься алмазів, огранених у третіх країнах, та ювелірних виробів із діамантами.

Заборону на алмази з рф планують запровадити з 1 січня 2024 року. На огранені в третіх країнах – поетапно впроваджувати в дію з березня по вересень.

Згідно з проєктом, це дасть змогу “внести механізм відстеження алмазів, щоб ефективно реагувати на порушення та мінімізувати роботу учасників ринку”.

Як зазначається, країни ЄС розробляють заборону на російські алмази в межах 12-го пакету санкцій, спрямованих на посилення тиску на економіку рф.

Однак дорогоцінні алмази, невеликі та надзвичайно цінні, легко провозити контрабандою, адже їх можна змішувати з іншим дорогоцінним камінням, зауважує видання.

Європа, зокрема Бельгія, має ще одне занепокоєння: що навіть після запровадження санкцій ЄС російські коштовні камені можуть знайти собі шлях до конкурентів у таких місцях, як Дубай та Індія.

Читайте також: Деякі країни Європи вимагають послабити санкції проти росії

Як повідомлялося, раніше G7 обговорила чотири варіанти заборони постачання російських алмазів на свої ринки з 1 січня. Пропозиції – від легкого саморегулювання до жорстких заходів щодо імпорту – підготували Бельгія, Індія, французька група ювелірної промисловості та Всесвітня алмазна рада.

Останні новини
29.02.2024, Четвер
28.02.2024, Середа
27.02.2024, Вівторок
26.02.2024, Понеділок
25.02.2024, Неділя
24.02.2024, Субота
23.02.2024, П’ятниця
22.02.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward