Як відіпрати іржу з одягу: дешеві та ефективні способи

event 13:30 Четвер 11 Серпня 2022 БЛОГ

Пляма іржі – це не вирок вашому одягу. Є декілька простих, але доволі ефективних способів, які допоможуть позбутися проблеми. 

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Якщо ви випадково поставили на одязі пляму іржі, не спішіть одразу з відчаю викидати річ. Хоч такі плями є одними із найважчих для виведення, все-таки є надійні способи позбутися їх. Як і з іншими плямами, тут важливо пам’ятати, що чим свіжіші вони, тим легше з ними попрощатися назавжди.

Главред пише, що плями від іржі не можна одразу намагатися відіпрати зі звичайними мийними засобами – це не тільки буде неефективно, а й може ще більше погіршити ситуацію.

Мийним засобам зазвичай така проблема не під силу, навіть якщо вони дорогі. Для видалення плям від іржі потрібно використовувати ті речовини, які мають здатність її розчиняти.

Позбутися плям від іржі на одязі можна наступними способами.

Лимонна кислота та окріп

Беремо 1 столову ложку лимонної кислоти і заливаємо її 250 мл окропу. Робимо це в емальованому, скляному чи іншому посуді – головне, щоб не у металевому.

У цей розчин опускаємо ту ділянку тканини, яка забруднена іржею. Проте якщо одяг має не білосніжне забарвлення, то краще опустити у розчин всю річ, адже лимонна кислота вибілює, і потім замочена ділянка може відрізнятися своєю білизною від іншої частини виробу. Якщо беремо більше води, зберігаємо необхідні зазначені вище пропорції.

Воду час від часу потрібно знову підігрівати до максимальної температури – тільки у гарячому розчині відбуватиметься необхідна реакція.

Одяг потрібно потримати у такому розчині декілька годин до повного зникнення плями. Потім річ потрібно випрати.

Проте пам’ятайте, що такий спосіб підходить лише для білої тканини. Кольорові тканини таким чином можуть зіпсуватися, адже лимонна кислота їх відбілить.

Перекис водню

Потрібно розкласти річ і підкласти під пляму шматок чистої тканини. Потім промокнути забруднене місце ватним диском, змоченим у 3-6% розчині перекису водню. Можна просто налити перекис на пляму. Щоб посилити відбілюючий ефект, зверху потрібно насипати соди.

Залишаємо одяг на 30 хвилин або годину, після чого залишки соди та перекису водню змиваємо, а річ перемо з миючим засобом.

Такий спосіб можна застосовувати на білій тканині з міцних натуральних матеріалів, таких як бавовна, льон, трикотаж, джинсові тканини. Також таким способом можна скористатися, якщо пляму іржі ви поставили на синтетичних тканинах – з віскози, поліестеру.

Сіль та оцет

Змішайте 50 мл столового 9% оцту і 3 столові ложки солі. Нанесіть суміш на пляму і залиште мокнути приблизно на 40 хвилин. Коли цей час мине, змийте суміш з одягу і виперіть річ у пральній машині або вручну.

Останні новини
26.09.2022, Понеділок
25.09.2022, Неділя
24.09.2022, Субота
23.09.2022, П’ятниця
22.09.2022, Четвер
21.09.2022, Середа
20.09.2022, Вівторок
19.09.2022, Понеділок
18.09.2022, Неділя
Читати більше новинarrow_forward