Як в жодному разі не можна виховувати дитину: поради для молодих матерів

event 00:27 Середа 01 Лютого 2023 Суспільство

Багато батьків виховують своїх дітей неправильно, прищеплюючи їм невірні звички. Психологи вирішили розповісти, від яких принципів у вихованні дітей вам точно варто відмовитися. Про це інформує Ukr.Media.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Захоплення тільки згідно з статтю

Дівчаткам — ляльки, одяг. Хлопчикам же тільки спорт, машини, техніка і так далі. Якщо ваша дочка любить грати в футбол, їй у жодному разі не можна забороняти це робити. Людина повинна розкривати себе в тих областях, до яких у неї лежить душа. Якщо робити тільки те, що диктує стать, це ні до чого доброго не приведе. Якщо обмежувати дитину в чомусь, вона виросте неповноцінною, затиснутою і вічно буде сумніватися в собі і своїх здібностях.

Потрібно поважати старших

Ні, не потрібно. Потрібно поважати тих, хто це заслуговує. Важливо переконати дитину в тому, що повагу необхідно заробити, а один лише вік не є причиною для поваги. Бути поважними зі старшими дійсно необхідно, рівно як і в спілкуванні з тими, хто молодший віком, а ось поважати людину без причини дитина не повинна.

Ніяких розваг

Щоб прищепити дитині відповідальність, багато батьків переконують своїх дітей в тому, що потрібно працювати кожен день, залишаючи на розваги лише трохи часу. Це не обіцяє малюкові нічого хорошого, адже під час відпочинку зараз і в дорослому житті в майбутньому він відчуватиме докори сумління.

Потрібно бути як всі

“Якщо дитина виділяється з сірої маси, значить з нею щось не так” — ось як думає велике число батьків. У сучасному світі дитина з будь-якими захопленнями і будь-яким зовнішнім виглядом може домогтися успіхів у спілкуванні з однолітками. Успіх людини будується на її оригінальності і самобутності, так що не робіть свою дитину черговою людиною, яка не має ніяких особливостей.

Потрібно з’їсти все, що дали

Це неправильно, адже якщо дитина наїлася, але в неї пхають силоміць їжу, це може викликати появу небезпечних харчових звичок. Їсти потрібно стільки, скільки хочеться, адже якщо постійно переїдати, то може притупитися відчуття насичення.

Читайте також: Гороскоп на 1 лютого 2023 року: що обіцяють астрологи

Свою думку потрібно тримати при собі

Багато батьків намагаються показати своїм дітям, що їх думка нічого не коштує і не повинна навіть озвучуватися. Це принижує гідність дитини і змушує її відчувати себе безкорисливою. Обов’язково давайте можливість дитині висловлювати свою думку, розповідати про свої почуття. Нехай вона відчує, що цікава вам і ви її поважаєте, любите.

Підвищені вимоги в навчанні

Діти, від яких вимагають п’ятірок з усіх предметів, нещасні. Не варто карати дитину за трійки або навіть двійки. Важливо розбиратися з причиною того, чому дитина стала приносити погані оцінки. Найгірше — карати її за те, що вона не може вчитися без трійок або зовсім на всі п’ятірки. Важливо зрозуміти, що оцінки — не показник розуму.

Останні новини
23.04.2024, Вівторок
22.04.2024, Понеділок
21.04.2024, Неділя
20.04.2024, Субота
19.04.2024, П’ятниця
18.04.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward