Як українцям купити житло у Польщі

event 10:18 Неділя 25 Вересня 2022 Суспільство
plhouse

Протягом 2021 року українці купили у Польщі приблизно 4,5 тисяч квартир. 

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ БАЙРАКТАР NEWS

Як розповіла виданню ukrayina.pl експертка ринку нерухомості Ірина Дрозовська, нині досить складний період для купівлі. 

Порівняно із ринком оренди житла, з продажем нині — повний штиль, — каже Ірина Дроздовська. — У зв’язку із інфляцією кредити подорожчали вдвічі, а фінансова спроможність населення впала. Спорудження новобудов (nieruchomość deweloperska) частково зупинилося через проблеми із закупівлею будматеріалів, які подорожчали, та браком фахівців”.

Для купівлі квартири (не будинку) у Польщі нема ніяких перепон для українців, — веде далі Ірина Дроздовська. — Кожен іноземний громадянин може купити таке помешкання, не маючи ні дозволу на проживання, ні карти поляка, ні візи. 

До речі, з досвіду скажу: робити вигляд, що житло не сподобалося, щоб поторгуватися, не варто, у Польщі така фішка не діє, краще налагодити з першої зустрічі позитивний контакт із продавцями.

З будинками інша ситуація, бо їх продають разом із ділянкою. А на купівлю землі іноземець повинен отримати дозвіл Міністерства внутрішніх справ. У моєму досвіді не було відмов, але клопоти виникають через тривалість процедури. Якщо, наприклад, власники продають будинок через розлучення або виїзд в іншу країну, вони швидше за все не будуть чекати на отримання ймовірним покупцем дозволу кілька місяців, а знайдуть іншого.

Якщо покупець має всю суму на банківському рахунку, то дозвіл можна отримати протягом трьох місяців (такий мінімальний термін), а якщо у кредит, то ситуація значно складніша.

Ціни на житло не падають. Якщо минулого року квадратний метр вартував 5800-6900 злотих, то тепер — від 6000 (без ремонту) на вторинному ринку, а в новобудовах — від 8000. У квартирі у новобудові потрібно вкласти у ремонт не менше 2000 злотих за метр квадратний. 

Які документи потрібно мати покупцям і продавцям для купівлі квартири?

Покупцям — посвідчення особи, PESEL (але він не обов’язковий, якщо купуєте за готівку). Продавцю, крім зазначеного, слід мати “ксєнгу венчисту” (там має бути зазначено номер помешкання зі спеціального електронного реєстру, за яким ви дізнаєтеся усю інформацію про помешкання, в тому числі хто власник, коли купив, чи є борги і так далі… 

Договір купівлі квартири оформляється в нотаріуса, податок на купівлю нерухомості становить 2% від загальної вартості помешкання, його, як і таксу нотаріальну (оплата послуг нотаріуса та довідки), сплачує переважно покупець. Отож треба бути готовим до додаткових витрат.

Останні новини
05.12.2022, Понеділок
04.12.2022, Неділя
03.12.2022, Субота
02.12.2022, П’ятниця
01.12.2022, Четвер
30.11.2022, Середа
29.11.2022, Вівторок
28.11.2022, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward