Як прискорити дозрівання болгарського перцю та отримати шикарний урожай

event 15:24 Вівторок 21 Червня 2022 БЛОГ

Якщо перець на грядці довго залишається зеленим, можна вдатися до хитрощів, що змусять плід дозріти набагато швидше. Крім того, плід буде солодшим.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Вирощування болгарського перцю – досить трудомісткий процес. Скільки б сил ви не вклали, урожай може зіпсувати погана погода, оскільки перець – теплолюбна культура, їй потрібно багато теплих і сонячних днів. Однак досвідчені городники знають, як прискорити дозрівання перцю. 

Як пише Главред, якщо перець на грядці тривалий час залишається зеленим, то можна вдатися до хитрощів, що “змусять” плід дозріти набагато швидше і допоможуть отримати хороший урожай. Крім того, овоч виросте солодшим і смачнішим. Для того, щоби домогтися такого результату, потрібно озброїтися секатором, правильно сформувати кущ і прибрати все непотрібне, що заважає овочу дозрівати.

Читайте також: Як довго зберігати свіжі кабачки: пролежать до зими

Як формувати кущ перцю у відкритому ґрунті

Прискорити дозрівання плодів допоможе формування крони. Щоби рослина давала бічні пагони, які будуть родити, а не витрачала сили на витягування у висоту, коронний бутон видаляють одразу. Для розвитку рослині досить 2-3 пагони. Решту – видаляють. Прищипуючи точки зростання зайвих пагонів, залишають по одному верхньому листу для кожного бутона. Якщо цього не зробити, плід не зможе розвиватися. Нижні безплідні пагони потрібно видалити разом з листям.

Також важливо враховувати, що крона перцю тендітна, тому потребує опори. У міру росту рослин, гілки, на яких формуються плоди, необхідно надійно фіксувати до опори.

Як прискорити дозрівання перцю в домашніх умовах

Щоби прискорити дозрівання перцю, бажано прибирати пасинки, непотрібне листя і зав’язі. Завдяки цьому перець віддаватиме всі сили та поживні речовини на дозрівання плодів.

Процедуру обрізки починають на початку третього тижня серпня і продовжують до кінця місяця. На початку вересня обрізати перець вже не можна.

Листя потрібно видаляти не все, а лише те, що закриває плоди від сонця. Ще одна умова для обрізки листя – плід повинен сформуватися, досягти потрібного розміру і почати фарбуватися.

Також видаляються так звані пасинки (у них листочки менші, ніж у звичайного листя, вони розгалужені, на них немає ані бутонів, ані зав’язей).

Також прискорити дозрівання перцю допомагає своєчасний збір врожаю. Якщо перець вже догрів, то знімайте плоди з кущів. Це дасть можливість сформуватися наступній хвилі врожаю, а біологічної зрілості перець може досягти, полежавши 2-3 дні на підвіконні або в теплому місці.

Останні новини
01.07.2022, П’ятниця
30.06.2022, Четвер
29.06.2022, Середа
28.06.2022, Вівторок
27.06.2022, Понеділок
26.06.2022, Неділя
25.06.2022, Субота
24.06.2022, П’ятниця
23.06.2022, Четвер
Читати більше новинarrow_forward