Фрази батьків, які зіпсують долю будь-якої дитини

event 17:44 Четвер 12 Жовтня 2023 Суспільство

Слова, які батьки говорять дітям, можуть не тільки запам’ятатися, а й призвести до важких наслідків для психіки дитини, що не до кінця сформувалася.

Фрази батьків, які зіпсують долю будь-якої дитини. Слова, які батьки говорять дітям, можуть не тільки запам’ятатися, а й призвести до важких наслідків для психіки дитини, що не до кінця сформувалася.

У спілкуванні з дитиною чи підлітком завжди варто стежити за словами, які кажуть батьки. Навіть виправдання на кшталт “сказав з гарячого” не допоможуть склеїти розбите серце малюка. І якщо одні слова можуть поранити і образити, то інші позначаться на майбутньому дорослому житті чада, пише Ukr.Media.

“Ти такий незграбний, все ламаєш”

Подібна фраза, за словами психологів, дає дитині зворотний зв’язок: у неї нічого не виходить і все, що вона робить, не дає результату. Таким чином, людина що підростає починає боятися щось робити.

“Руки в тебе не з того місця ростуть” і “Ти ні на що не придатний”

Ці фрази перекривають дитині надалі бажання досягати будь-яких цілей. Вселяють у неї велику невпевненість у собі та страх починати нові справи.

“Всі діти нормальні, а ти як завжди”

Такі фрази-порівняння занижують самооцінку і дитина починає ідентифікувати себе з невдачами, неуспіхом, вважає себе гіршою за інших.

Коли дитина виростає, особливо дівчинка, це призводить до того, що жінка не може знайти гідного чоловіка, не може побудувати нормальних стосунків.

Через такі фрази у дітей можуть бути проблеми в навчанні. Тому що запуститься програма “ти ні на що не придатний”, тобто йтиметься перекриття будь-яких справ і починань.

“Як ти мені набрид”, “Я тебе ненавиджу”, “Краще б я тебе не народжувала/здала в дитячий будинок”

Такі слова викликають у дитини відчуття нелюбові батьків, особливо матері, почуття втрати близького. Виникає страх безпорадності.

Безпорадність і страх прибирають ґрунт з-під ніг. У дитини здатні розвинутися нервозність, тривожність. Коли мама йде на роботу, вона може подумати, що її покинули.

За словами психологів, коли дитина йде, наприклад, у дитячий садок, теж може подумати, що її можуть покинуту, почне запитувати: “Чи заберете ви мене?”. Через все це розвивається тривожність, яка може перерости в психосоматичні захворювання.

Взагалі, коли мама демонструє нелюбов до своєї дитини, то вирощує в ній дуже сильну образу. Це важке почуття на маму, яке дитина нестиме все своє життя. Це дуже сильно заважає довірятися у відносинах, дуже заважає контакту з протилежною статтю.

Читайте також: Ознаки того, що ваші стосунки ідеальні та продовжаться на все життя

Загалом, почувши такі фрази, дитина починає всіх підозрювати: її ніхто не любить, до неї нещиро ставляться. Буває навіть формування патерну, що людина хотітиме заслужити чиєсь кохання.

Останні новини
24.04.2024, Середа
23.04.2024, Вівторок
22.04.2024, Понеділок
21.04.2024, Неділя
20.04.2024, Субота
19.04.2024, П’ятниця
18.04.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward