Дисбіоз у дітей: симптоми та лікування 

event 16:22 П’ятниця 07 Квітня 2023 Суспільство

Кишківник людини являє собою складну систему взаємодії мікроорганізмів та внутрішніх ферментативних процесів. У дітей подібні взаємодії тільки починають налагоджуватись, тож при найменшому негативному впливі можуть легко порушитись [1].

Дисбіоз (дисбактеріоз) виникає в результаті порушення співвідношення різних видів бактерій в кишківнику. При цьому стані активізується патогенна мікрофлора, що призводить до виникнення характерних симптомів.

Дисбіоз діагностується у дітей різного віку і його бажано не ігнорувати, адже це може призвести до серйозних ускладнень.

Прояви дисбіозу

У новонароджених та дітей першого року життя може спостерігатись часте зригування, сильне бурчання в животі, в складних випадках дитина погано набирає вагу. Старші діти при дисбіозі мають часті рідкі випорожнення або навпаки — закрепи. Можуть спостерігатись неперетравлені рештки їжі в калі.

При дисбіозі [2-3] може відмічатись поганий апетит, капризування. Часті застудні захворювання виникають через недостатню силу імунної відповіді. Неприємний запах з рота, відчуття кислого або гіркого — ще одні з симптомів дисбактеріозу.

Основи лікування у дітей

  1. Спочатку потрібно звернути увагу на харчування. До одного року дитині дуже важливе грудне материнське молоко або ж його якісні замінники з пре- і пробіотиками. Старших дітей потрібно привчати до вживання кисломолочних продуктів, в раціоні має бути висівковий хліб, м’ясо та риба нежирних сортів, каші з гречки та вівсянки, печене яблуко.
  2. Важливо долучити пробіотики. Ентерол® для дітей підходить найкращим чином, адже він ефективно справляється з різними розладами шлунково-кишкового тракту. Препарат можна використовувати профілактично, додаючи немовлятам з перших місяців життя. Детальну інструкцію читайте за посиланням https://enterol.ua/enterol-dtyam/.
  3. Варто вилікувати всі наявні захворювання шлунково-кишкового тракту. Для цього лікар може призначити відповідні препарати (бактеріофаги, пребіотики, травні ферменти), які поєднуються з пробіотиками, в тому числі з Ентеролом®.

Лікування може тривати 3–4 тижні. Після його закінчення можливе приймання пробіотиків. Це допоможе не допустити рецидиву кишкового розладу та достатнім чином зміцнити місцеву мікрофлору.

Особливості пробіотиків

Живі мікробіологічні організми, представлені у вигляді харчових добавок та які дозволяють налагодити мікробіоценоз в кишківнику, називаються пробіотиками [2-3]. Подібні препарати почали використовуватись ще в 30-х роках минулого століття, здебільшого в противагу антибіотикотерапії. Із тих часів пробіотичні засоби зазвичай включають лактобактерії та біфідобактерії, окремі штами кишкової палички та дріжджові спори.. 

Найбільш дослідженим у клінічному сенсі — Saccharomyces boulardii CNCM I-745, які містяться в Ентеролі®, налічують близько 100 років використання з протидіарейною метою [3]. Вони починають діяти з першої дози й завдяки своїй унікальній формулі дозволяють швидко усунути ознаки дисбіозу – симптомів діареї. Разом з іншими видами лікування препарат дозволяє налагодити роботу кишківника і це — найбезпечніший шлях до усунення дисбіозу та зміцнення дитячого імунітету.

Автор статті:
Катерина Мусієнко,

медичний консультант компанії «Біокодекс Україна».

Enterol_029 04.04.2023

1.Akagawa S. et al Development of the gut microbiota and dysbiosis in children. Biosci Microbiota Food Health. 2021;40(1):12-18.

  1. McDonnell L. et al. Association between antibiotics and gut microbiome dysbiosis in children: systematic review and meta-analysis. Gut Microbes. 2021 Jan-Dec;13(1):1-18

3.Li L. et al. Intestinal microbiota dysbiosis in children with recurrent respiratory tract infections. Microb Pathog. 2019 Nov;136:103709.

4.Походження сахароміцет буларді, електронний ресурс: https://en.wikipedia.org/wiki/Saccharomyces_boulardi

Автор:
Теги:
Останні новини
01.05.2024, Середа
30.04.2024, Вівторок
29.04.2024, Понеділок
28.04.2024, Неділя
27.04.2024, Субота
26.04.2024, П’ятниця
25.04.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward