“Чий Крим?”: глава МЗС Литви придумав тест для росіян, які хочуть потрапити в країну

event 09:48 Середа 24 Серпня 2022 Суспільство

Прикордонник країни ЄС може поцікавитися у росіянина про його ставленням до війни проти України. Про це повідомив Главком.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Якщо Європейський Союз не погодиться не видавати туристичні візи росіянам, литовські чиновники запропонують на регіональному рівні заборонити російським туристам в’їзд на свою територію. Про це заявив міністр закордонних справ країни Габріеліус Ландсбергіс.

“Перш за все ми прагнемо європейського рішення, тому що воно є найбільш стійким і юридично правильним… Якщо такого не буде знайдено, ми не виключаємо можливості пошуку регіонального рішення, яке б включало країни Балтії, Польщу та, можливо, Фінляндію”, – сказав він журналістам.

За словами міністра, враховуючи те, що Сейм Литви визнав Росію державою, яка здійснює геноцид і підтримує тероризм, громадяни цієї країни, які подорожують до Євросоюзу з туристичною метою, не повинні перетинати кордони ЄС.

Ландсбергіс підкреслив, що гуманітарні візи будуть видаватися особам, які переслідуються російським чи білоруським режимом, і членам їхніх сімей.

Читайте також: СБУ просить рівнян не нехтувати тривогами на День Незалежності

Литовський міністр зазначив, що у кожному разі прикордонник країни ЄС повинен запитати громадянина Росії, з якою метою він їде, а також може поцікавитися його ставленням до дій Кремля щодо України.

“Прикордонник має право запитати, чи підтримуєте ви війну в Україні, чий Крим. Досить однієї відповіді особи, яка перетинає кордон Естонії, Латвії, Литви, Фінляндії, Польщі, про те, що, на її думку, Крим є неокупованим, щоб припустити, що допуск цієї особи не відповідає інтересам національної безпеки”, – заявив голова литовської дипломатії.

Ландсбергіс зазначив, що після припинення авіасполучення зі столицями європейських держав Литва, Латвія, Естонія, Фінляндія та Польща є основним маршрутом росіян і білорусів до Європи.

Останні новини
09.12.2022, П’ятниця
08.12.2022, Четвер
07.12.2022, Середа
06.12.2022, Вівторок
05.12.2022, Понеділок
04.12.2022, Неділя
03.12.2022, Субота
02.12.2022, П’ятниця
01.12.2022, Четвер
30.11.2022, Середа
Читати більше новинarrow_forward