Чи можна звільнити працівника під час воєнного стану?

event 15:12 П’ятниця 31 Березня 2023 Суспільство
ZVILNENNIA

Під час повномасштабної війни багатьох хвилюють питання, пов’язані з роботою. Отже, чи можна звільнити працівника під час дії воєнного стану?

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

Відповідно до законодавства України, під час воєнного стану або в стані надзвичайної ситуації, роботодавець не має права звільнювати працівника без його згоди. Це не стосується випадків ліквідації підприємства, установи, організації, а також скорочення штату.

При цьому, якщо працівник бере участь в діях, пов’язаних з захистом національної безпеки та оборони, він має право на додаткову відпустку. Вона може тривати від 14 до 60 днів, залежно від тривалості участі в зазначених діях.

Також, під час воєнного стану або стану надзвичайної ситуації, роботодавець зобов’язаний забезпечувати захист здоров’я та життя працівників, що знаходяться на роботі, і забезпечувати їхню безпеку.

У разі, якщо у працівника виникла загроза для життя і здоров’я, внаслідок чого людина не в змозі доїхати до роботи, роботодавець може встановити дистанційний режим роботи. Також в такому випадку можна оголосити простій. Керівництво підприємства має право відправити у невикористану оплачувану відпустку або надати відпустку без збереження зарплати.

Отже, звільнення працівника під час воєнного стану в Україні можливе тільки у випадках ліквідації підприємства або скорочення штату. Звільнення може відбуватися лише з урахуванням відповідних законодавчих вимог.

Нагадаємо, раніше ми писали, що астрологи назвали знаки Зодіаку, життя яких скоро перевернеться з ніг на голову. Народжені під цими знаками люди доб’ються успіху в різних сферах, отримавши таким чином шанс змінити своє життя на краще.

Останні новини
23.02.2024, П’ятниця
22.02.2024, Четвер
21.02.2024, Середа
20.02.2024, Вівторок
19.02.2024, Понеділок
18.02.2024, Неділя
17.02.2024, Субота
16.02.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward