Чи можна цивільним носити військовий одяг

event 09:55 Четвер 15 Червня 2023 Суспільство

Безумовно, війна в країні несе вплив на всі сфери життя суспільства. Як не дивно, особливо гостро та швидко на це реагує мода. Протягом останнього часу колекції українських брендів рясніють мілітарі-лінійками, які насправді анічогісінько спільного з військовими не мають, пише видання Вікна.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

“На звичайних громадянах можна побачити фліски чи футболки кольору хакі, псевдошеврони та нашивки з групою крові. Та чи правильно це з точки зору закону й етикету”. — пояснює експертка з етикету Анна Чаплигіна.

Вона пояснює, що, ймовірно, така тенденція пов’язана з бажанням українців долучитися до найкращого, стати схожими на ЗСУ та підтримати військових. Та насправді такі речі не лише не підтримують, а й порушують закон нашої країни.

Чому цивільним не можна носити військовий одяг

Заборона на носіння військової форми зі знаками розрізнення військовослужбовців для цивільних осіб в Україні діє ще з 2019 року. Це вважається адміністративним правопорушенням та карається штрафом у розмірі від 2550 до 3400 грн. Одяг в особи-правопорушника також конфіскують.

Важливо: під час дії правового режиму воєнного стану цивільним громадянам заборонено носити не лише військову форму, а й будь-яку іншу форму чи одяг, що нагадують військову та можуть ввести в оману.

Дозвіл на те, щоб носити військову форму чи одяг, що схожий на нього, має лише:

  • президент України;
  • міністр оборони України;
  • військове командування;
  • військовослужбовці ЗСУ, Сил територіальної оборони ЗСУ та інших військових формувань;
  • військовозобов’язані під час проходження зборів;
  • резервісти, курсанти та ліцеїсти;
  • громадяни, які звільнені з військової служби в запас або у відставку з наданням права носіння військової форми одягу.

Експертка з етикету Анна Чаплигіна каже, що краще надавати перевагу звичному одягу. Можна гратися з фасоном, фактурою, кольором та аксесуарами.

Теги: цивільні
Останні новини
20.05.2024, Понеділок
19.05.2024, Неділя
18.05.2024, Субота
17.05.2024, П’ятниця
16.05.2024, Четвер
15.05.2024, Середа
14.05.2024, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward