Чому на груші появляються чорні цяточки і що робити?

event 14:21 Четвер 04 Серпня 2022 БЛОГ

Далеко не завжди плями на плодах і листі – це ознаки хвороб. Дуже часто це некрози, викликані погодою та іншими не залежними від нас явищами.

  1. Сильна спека і посуха дуже шкідливі для груш. Тому потрібно намагатися збити температуру поливами. А визначити, що винна спека, нескладно: плями зосереджені з сонячної сторони крони, інформує Ukr.Media.
  1. Брак рухомого кальцію. Чорні плями будуть зосереджені по краях листя. Тут все просто: підгодуйте дерева кальцієвою селітрою (по 60-80 г на 10 л води).
  1. Попелиця і мідяниця викликають появу сажистого грибка і скручування листя. Однак класичних плям при цьому не буває. З ними все просто — обприскуємо дерева Корагеном.

Як бачите, з такими плямами впоратися зовсім нескладно, але якщо це справжня патологія, тоді все буде набагато серйозніше:

  1. ПАРША з’являється у вологу погоду у вигляді чорних крапок, які розростаються і зливаються, плоди покриваються плямами і розтріскуються. Урожай можна втратити повністю. Особливо небезпечна в похмуру погоду і при надлишкових поливах.

Лікування. Найефективніші засоби проти парші — Скор і Стробі.

  1. Сажистий ГРИБОК часто плутають з паршею. Є простий спосіб відрізнити їх: сажистий грибок легко стирається рукою або змивається при митті врожаю. Паршу не зітреш і не змиєш.

Лікування. Якщо з’явився сажистий грибок, значить пустують попелиця або мідяниця. В першу чергу треба усунути їх Актеліком. Потім вже труїти грибок розчином Оксихома.

  1. Бактеріальний опік — найстрашніший гість. Листя, пагони і гілочки чорніють і засихають, дерево виглядає як обпалене вогнем. Перші ознаки з’являються в червні, далі − більше.

Лікування. Врятувати дерево можна своєчасним обрізанням всихаючих верхівок і обприскуванням крони дерева 1% бордоською або її замінниками.

  1. Чорний РАК: чорні плями з’являються на корі, на гілках, на стовбурах дерев. Хвороба дуже небезпечна і вимагає радикального лікування, тобто випилки уражених ділянок крони.

Лікування. Якщо хвороба потрапила на стовбури, то плями треба вирізати з захопленням 2 см здорової кори. Промивати залізним купоросом і замазувати садовим варом.

5. ГАЛОВИЙ КЛІЩ. Його легко видно по галовому нальоту на зворотному боці аркуша. Починає свою подорож він з верхівок і може дійти до самого кінця, аж до вимерзання дерев взимку.

Останні новини
07.08.2022, Неділя
06.08.2022, Субота
05.08.2022, П’ятниця
04.08.2022, Четвер
03.08.2022, Середа
02.08.2022, Вівторок
01.08.2022, Понеділок
31.07.2022, Неділя
30.07.2022, Субота
Читати більше новинarrow_forward