Через дощі уражай картоплі зіпсувався: що буде з цінами?

event 12:29 П’ятниця 23 Липня 2021 ПОДІЇ

Місцями картопля починала гнити прямо на полях. Тому фермери хочуть якнайшвидше та дешевше продати продукт, який непридатний для зберігання.

Через проливні дощі в Україні значна частина урожаю картоплі зіпсувалася. Місцями картопля починала гнити прямо на полях – через це фермери змушені знижувати ціни на картоплю.

Про це повідомляють аналітики EastFruit.

Коментар: “Якість картоплі різко погіршилася. Особливо постраждали виробники південних областей країни, зокрема Херсонської області, там картопля почала гнити прямо в полях”, – зазначають експерти.

Українські виробники картоплі зменшують ціни на продукцію, щоб хоч якось продати урожай.

Зараз продають переважно непридатну для зберігання картоплю, яку виробникам потрібно збути якомога швидше. Проте попит на продукт помітно знизився – споживачів часто не влаштовує зовнішній вигляд картоплі.

Оптові виробники з Херсонської області пропонують картоплю по 3-4 грн/кг. У інших областях, де урожай картоплі більш прийнятної якості, фермери також знижують ціни. На сьогодні картопля надходить у продаж в середньому по 4-7 грн/кг, що в середньому на 16% дешевше, ніж до злив.

До слова, синоптики прогнозують дощі до кінця поточного тижня. Фермери передбачають, що ціни на картоплю навряд чи зростуть до кінця серпня, поки не розпочнеться збір картоплі, яка придатна до зберігання.

Раніше відомий український дієтолог Світлана Фус розповідала, в якому вигляді картопля є небезпечним для фігури та здоров’я продуктом. Експертка стверджує, що необхідно повністю виключити зі свого раціону чипси, картоплю фрі та смажену картоплю. 

Дієтолог зазначила, що картопля може бути корисним продукт, якщо її правильно приготувати. Для цього слід готувати картоплю в “мундирі” – так продукт зберігає всі необхідні корисні елементи.

Джерело

Читайте також: Замість картоплі – кульбаба та ехінацея: фермери з Полтавщини розповіли про прибуток з лікарських рослин

Останні новини
24.09.2021, П’ятниця
23.09.2021, Четвер
22.09.2021, Середа
21.09.2021, Вівторок
20.09.2021, Понеділок
19.09.2021, Неділя
18.09.2021, Субота
17.09.2021, П’ятниця
16.09.2021, Четвер
Читати більше новинarrow_forward