Армія України б’є війська окупантів на Харківщині: операція може стати широким контрнаступом

event 14:26 Субота 07 Травня 2022 ПОДІЇ

Контратаки на Харківській області показують, що українські військові впевнені у своїй здатності стримати наступ військ РФ на Донбасі, вважають аналітики.

 УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Сили оборони України проводять контрнаступ вздовж широкої дуги навколо Харкова. Загроза місту знижена. Маневри українських військ можуть призвести до того, що російські війська будуть відсунуті, а артилерія окупанта не зможе діставати до міста. 

Тактичний контрнаступ українських військ на північному сході заклав основу для подальшого проведення масштабного наступу на цьому напрямку. Українська операція успішно перетворюється на ширший наступ. У ситуації, коли ці підрозділи не використовуються для захисту Донбасу, можна прийти до висновку, що українська армія впевнена у своїй здатності відбити спроби оточення на Сєвєродонецькому напрямку. Про це заявили в Інституті вивчення війни (ISW).

У Інституті зазначили, що успішний тактичний контрнаступ українських військ на харківському напрямку дозволив звільнити декілька населених пунктів на північному сході області та знизити загрози для України.

Коментар: “Українські війська за останню добу захопили декілька населених пунктів на північ і схід від Харкова, що зменшило можливості російських військ загрожувати другому за величиною місту України”, – зазначили в ISW.

Аналітики вважають, що операція ЗСУ успішно стає ширшим контрнаступом. Такі дії відрізняються від тих локальних контратак, які українські сили проводили раніше.

Коментар: “Українські сили, зокрема, відвойовують територію вздовж широкої дуги навколо Харкова, а не зосереджуються на вузькому ударі. Це вказує на здатність розпочати більш масштабні наступальні операції, ніж ми спостерігали досі під час війни (оскільки українські сили переважно відвоювали околиці Києва після російського відступу, а не у великому контрнаступі)”, – стверджують в Інституті.

Також аналітики підкреслили, що готовність ЗСУ задіяти війська для наступальних операцій, замість перекидання їх на Донбас для зміцнення захисту регіону, вказує на впевненість українського командування в здатності сил оборони України відбити атаку армії РФ, яка намагається оточити українські війська на Сєвєродонецькому напрямку.

Джерело

 

 

Автор:
Останні новини
24.04.2024, Середа
23.04.2024, Вівторок
22.04.2024, Понеділок
21.04.2024, Неділя
20.04.2024, Субота
19.04.2024, П’ятниця
18.04.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward