2 січня – яке сьогодні свято, що можна та не можна робити

event 12:07 Неділя 02 Січня 2022 БЛОГ

Другого січня День ангела відзначають: Гнат, Данило, Іван, Георгій, Юрій.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Другого січня віряни вшановують Іоанна Кронштадського – православного святого, який жив в XIX столітті. Також в цей день моляться святому Ігнатія Богоносцю. 

На честь цих святих в храмах служать молебни і влаштовують хресні ходи. У народному календарі йдеться про те, що велика увага 2 січня приділяється захисту будинків від злих сил.

За погодою у день 2 січня можна судити про те, яким буде урожай. У цей день починали готуватися до святкування Різдва.

Господині прибирали в будинках, запасалися продуктами, фарбували меблі і стіни. Всі розучували колядки, пісні, шили карнавальні костюми.

Традиції на 2 січня

Головна ознака цього дня — забій свиней, призначених до різдвяного столу. На Закарпатті існувало прислів’я: “Браття, завтра Ігнаття. Хто має свині, най ріже нині”. Тут вірили, що, якщо зарізати свиню в інший час, м’ясо зіпсується.

В українців, як і в інших європейських народів, поодиноко побутували ворожіння за нутрощами свині. Головна мета цих ворожінь — передбачення погоди та врожаю в наступному році.

Слід зазначити, що гаруспіція — ворожіння за нутрощами тварин — належить до найдавніших прикмет релігійно-магічного походження.

Цього дня заборонялося прясти та прати. Жінки здебільшого виготовляли обрядове печиво, прибирали і мастили у хаті, чоловіки заготовляли дрова, лагодили сани.

Хлопці, зібравшись окремо, розподіляли між собою ролі для вертепних дійств, ладнали зірку та костюми, вчили тексти і пісні.

А дівчата на вечорницях виготовляли хатні прикраси, адже їм належала особлива роль. Готували “голубці” у вигляді птахів. Для цього брали шкаралупу з-під яйця, з обох боків проколювали два отвори та просовували кольоровий папір.

Такі вироби підвішували до сволока. Як відомо, фігурка птаха ототожнювалась у наших давніх предків із небесним світилом — сонцем.

Читайте також: Кому із знаків Зодіаку найбільше пощастить у 2022 році

Народні прикмети на 2 січня

Вечірня зоря має рожевий колір, а ранок сірий і похмурий – буде ясний день і вечір зі слабким вітром.

Яскраво-жовтий, а також золотистий, рожевий, зеленкуватий кольори вечірньої зорі – на суху, часто вітряну погоду.

Хмари йдуть проти вітру – піде сніг.

Білі хмари – на вітер, сині – буде тепло.

Якщо до Різдва буде багато бурульок під стріхою, добре вродить ярина, особливо ячмінь.

Коли колють до Різдва кабана, звертають увагу на селезінку: як до заду товстішаа – ще зима буде товста, а як тонша, то і зима буде м’якша.

У цей день з дерев і чагарників струшують сніг. Чим більше снігу вийде струсити, тим більший урожай вдасться зібрати влітку і восени. Особливо часто сніг струшували з яблунь, оскільки 2 січня вважали “яблучним днем”.

Якщо на деревах іній, тож, погода буде ясною.

Зоряне небо віщує багатий урожай впродовж усього року.

Якщо синиці голосно щебечуть – то, за прикметами, чекай довгі, холодні дні.

За прикметами, яка погода 2 січня, таким і буде місяць серпень. Якщо на вулиці сльота і хуртовина – холодним і дощовим, а якщо мороз і ясно – то спекотним і сонячним.

Джерело

Останні новини
22.04.2024, Понеділок
21.04.2024, Неділя
20.04.2024, Субота
19.04.2024, П’ятниця
18.04.2024, Четвер
17.04.2024, Середа
16.04.2024, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward