Алкоголь і лікарські препарати: які поєднання можуть призвести до важких побічних наслідків

event 16:21 Субота 01 Січня 2022 Здоров'я

Під час новорічних свят складно втриматися від спокуси випити улюблений алкогольний напій. Однак слід запам’ятати, що безпечних доз алкоголю немає.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Є три основні небезпеки:

Алкоголь і лікарські препарати розщеплюються у печінці. Тривале та надмірне вживання алкоголю змушує печінку виробляти більше ферментів, що прискорюють розпад різних речовин. Це своєю чергою впливає на тривалість дії ліків, зокрема, дію інсуліну.

Алкоголь здатен посилювати чи послаблювати побічні ефекти ліків. Насамперед, це стосується препаратів, що використовуються в разі психічних розладів. Алкоголь може посилювати побічні ефекти антидепресантів, снодійних і препаратів проти тривожних станів — сонливість, уповільнення дихання та серцевого ритму до небезпечного стану.

Існує дуже багато захворювань, за яких вживання алкоголю категорично не рекомендують. Наприклад, це стосується інфекцій. Алкоголь уповільнює одужання організму — і це серйозна причина, щоб у разі вживання антибіотиків відмовитися від алкоголю. У пригніченому стані алкоголь посилює депресивність і тривожність.

Читайте також: Лікарі назвали причини, чому люди відчувають втому навіть після 8-годинного сну

Деякі лікарські препарати у поєднанні з алкоголем можуть призвести до дуже важких побічних наслідків для здоров’я. Ви маєте знати, що:

Знеболювальні та протизапальні препарати (ібупрофен, ацетилсаліцилова кислота тощо) у поєднанні з алкоголем зумовлюють біль, кровотечу та виразку шлунка, ушкоджують печінку.

Протидіабетичні препарати у поєднанні з алкоголем знижують рівень цукру у крові, можуть призвести до нудоти, головного болю, почервонінню обличчя, перепадів артеріального тиску та частоти серцевих скорочень.

Ліки проти серцево-судинних хвороб спричиняють аритмію чи тахікардію, запаморочення, перепади артеріального тиску, втрату свідомості.

Антидепресанти в разі взаємодії з тираміном червоного вина підвищують артеріальний тиск до небезпечного рівня.

Алкоголь посилює побічні ефекти антигістамінних препаратів — виникає сонливість, ризик втрати рівноваги, різко знижується артеріальний тиск.

Ліки, які призначають у разі тривожності й епілепсії, у поєднанні з алкоголем призводять до порушення пам’яті, координації, погіршення дихання, запаморочення, передозування ліками.

Поєднання антикоагулянтів з алкоголем спричиняє ризик внутрішніх кровотеч або тромбозів.

Щодо вітамінів і мінералів, то алкоголь перешкоджає засвоєнню вітамінів В1, В6, В12 і цинку.

Джерело

Теги:
Останні новини
01.05.2024, Середа
30.04.2024, Вівторок
29.04.2024, Понеділок
28.04.2024, Неділя
27.04.2024, Субота
26.04.2024, П’ятниця
25.04.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward