10 продуктів, які не варто заморожувати за жодних обставин

event 11:11 Вівторок 14 Червня 2022 БЛОГ
продукти

Є продукти, які не можна заморожувати. Деякі – тому, що це псує їх якість, а деякі можуть завдати шкоди вашому здоров’ю після заморожування. Про це пише prostoway.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Рідина в закритій скляній місткості або банці

В принципі, якщо ви пам’ятаєте програму середньої школи, ви і самі не станете заморожувати рідини в закритому посуді, оскільки в рідкому стані вода має більшу щільність, ніж у твердому, і при заморожуванні скло може луснути. Це належить до скляних пляшок, банок і навіть пластикових контейнерів.

У процесі заморозки місткість з рідиною може тріснути або навіть вибухнути. Те саме стосується пластикових контейнерів, які не залишають вільного простору для розширення рідини.

Цілі яйця

Яйця можуть луснути в морозильній камері.

Тверді тіла під час охолодження стискаються. На відміну від них, вода при заморожуванні збільшується в обсязі. Тому, як тільки яйця досягнуть точки замерзання, вони можуть тріснути

Зелені салати

Якщо заморозити і потім розморозити зелений салат, він не буде хрустким. Коли ви купуєте салат у магазині або на ринку, він, як правило, свіжий та приємний на смак. Морозильна камера руйнує структуру листових зелених овочів і призводить до того, що вони втрачають свою свіжість.

У морозильнику салат з хрусткого перетвориться на м’який, несмачний і непридатний для використання.

Свіжі овочі та фрукти

Якщо ви хочете заморожених фруктів чи овочів, вам краще купити їх у магазині, у відділі заморозки. Для правильного заморожування свіжих фруктів та овочів потрібні дуже низькі температури, і більшість домашніх морозильних камер не здатні забезпечити якісний кінцевий результат.

Розморожене м’ясо, риба чи птиця

Заморожування м’яса, яке вже було заморожене, може призвести до погіршення якості та збільшення потенціалу зростання бактерій.

Виробники зазвичай заморожують м’ясо за температури мінус 60 градусів Цельсія, щоб убити паразитів. При цьому температура м’яса знижується дуже швидко, і клітини не вибухають. Заморожуючи м’ясо вдома за стандартної температури морозильника в районі мінус 18 градусів, ви робите його жорстким і несмачним. Крім того, це справжнє роздолля для мікробів, які не завжди вмирають у морозильнику.

Читайте також: День батька 2022: дата, традиції та історія свята

Смажені продукти

Якщо у вас залишилися крильця або картопля фрі, не поспішайте їх заморожувати. Низька температура в морозильній камері призведе до того, що смажені продукти втратять свою смачну скоринку.

Молоко, сметана, йогурт

За даними Міжнародного консорціуму з геноміки молока, молоко може бути заморожене терміном від одного до трьох місяців. Хоча, молоко або інший молочний продукт навряд чи залишаться такими, якими вони були до заморожування (вони поділяться на воду і шматочки густої маси).

Сира картопля

Мерфі каже, що сира картопля погано переносить заморожування. Якщо ви заморожуєте суп, тушковане м’ясо, рагу або іншу страву, що містить картоплю, краще залиште її сирою і приготуйте перед подачею страви. Інший варіант – додати картоплю у блюдо після його розморожування.

У сирій картоплі вода і крохмаль погано замерзають, так що ви просто отримаєте борошнистий, зернистий, поганий смак.

Кава в зернах або мелена

Ви можете покласти кубики льоду у каву, але кавові зерна або мелені боби в морозильник класти не варто.

Якщо заморозити каву, вона просочиться вологою і набуде неприємного смаку і запаху, тому що поглине запахи та вологу з інших продуктів, які лежать у морозильній камері.

Свіжа зелень

При заморожуванні зелені клітини розширюються, і тому зелень руйнується.

Коли ви заморожуєте трави при звичайній температурі близько -18, навіть якщо у вас є якісна морозилка, все одно зелень буде поступово стискатися, і в момент остаточного замерзання клітини вибухають.

Останні новини
28.11.2022, Понеділок
27.11.2022, Неділя
26.11.2022, Субота
25.11.2022, П’ятниця
24.11.2022, Четвер
23.11.2022, Середа
22.11.2022, Вівторок
21.11.2022, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward