“Знімають втому та заспокоюють”: які кімнатні рослини корисно тримати в себе вдома

event 09:47 Вівторок 14 Червня 2022 БЛОГ

Рослини в будинку не тільки невіддільна декоративна частина інтер’єру, а й наші друзі, які дарують відчуття спокою і умиротворення, а також лікарі, що лікують душу і тіло.  

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Кімнатні рослини на 40% поліпшують склад пові­тря, поглинають кіптяву, чадний і вуглекислий гази, вбирають у себе шкідливі випаровуван­ня від ДСП, лаків і фарб. Деякі квіти (мирт, герань, товстянка, молочай, китайська троянда тощо) виділяють фітонциди, які борються з хвороботворними мікроорганізмами.

Дифенбахія – ідеальна рос­лина для офісів. Вона очищає повітря від отруйних речовин.

Мирт звичайний знижує кіль­кість мікроорганізмів у повітрі, підвищує імунітет до гострих респіраторних захворювань.

Фітонцидною і лікувальною дією володіє кавове дерево, що на 30% зменшує кількість мі­кроорганізмів у повітрі житлової кімнати.

Сансев’єра інактивує шкід­ливі речовини і бактерії в атмос­фері приміщення.

Бегонія видаляє отруйні ре­човини, до того ж є символом матеріального благополуччя.

Філодендрон, алое, хри­зантема й фікус очищають про­стір від шкідливих речовин.

Читайте також: Прикмети на 14 червня: що не можна робити в цей день

Лимон та інші цитрусові (апельсин, грейпфрут, ман­дарин) поліпшують роботу моз­ку, підвищуючи амплітуду його біострумів. Ефірна олія лимона сприяє зниженню підвищеного артеріального тиску крові. Запах його листя дає відчуття бадьо­рості, підвищує загальний тонус організму. Цю рослину корисно мати людям розумової праці.

Герань запашна (пеларго­нія), листки якої містять сильну ефірну олію, справляє заспо­кійливу дію, її рекомендують вирощувати людям із захворю­ваннями нервової системи, тим, хто страждає від головного болю або безсоння.

Наявність у будинку гібіскуса (китайської троянди), цисуса, фікуса знижує активність хворо­ботворних бактерій.

Для оздоровлення повітря в кімнаті корисно тримати такі рослини, як мирт, розмарин, хлорофітум, які швидко зні­мають фізичну і психічну втому. Хлорофітум здатний трансфор­мувати негативну енергію в по­зитивну.

М’ята перцева, володію­чи свіжим і сильним запахом, заспокоює збуджену нервову систему, знімає роздратуван­ня, втому, агресивність. Її запах допомагає сконцентруватися, тому американські психологи рекомендують усім, хто багато часу працює на комп’ютері, по­ставити поруч із собою горщик з м’ятою.

Останні новини
12.07.2024, П’ятниця
11.07.2024, Четвер
10.07.2024, Середа
09.07.2024, Вівторок
08.07.2024, Понеділок
07.07.2024, Неділя
06.07.2024, Субота
05.07.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward