Вперше на Рівненщині до ПЦУ перейшла громада собору з настоятелем

event 13:54 Неділя 15 Травня 2022 РІВНЕ

На Рівненщині громада собору у місті Костопіль прийняла рішення змінити конфесійну приналежність та перейти з УПЦ, що перебуває у канонічній єдності з московським патріархатом, до Православної церкви України. Про це повідомили в Суспільному.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Настоятель рішення громади підтримав і пояснив, що не може бути у конфесії, де патріарх не визнає незалежною українську націю. Таким чином вперше в області рішення про перехід прийняла громада храму, що має статус собору.

Йдеться про Свято-Михайлівський собор у Костополі, він знаходиться на вулиці Єсеніна.

Парафіянин Вадим Топольський розповів, що питання переходу в ПЦУ громада порушувала одразу після надання Томосу. Однак, у 2019 році підтримки для цього рішення забракло.

“А коли в 2022 році почалась війна, парафіяни неодноразово підходили до батюшок, щоб демократично вирішити питання з переходом. От на зборах сьогодні одноголосно проголосували за, зареєстровано було 390 чоловік. Ще до зборів настоятель сказав, що прийме рішення більшості людей”, — каже парафіянин.

У храмі є два священники: настоятель та клірик.

“Якщо не буде належної реакції і бажання відділитись від російської православної церкви, то я свій пастирський послух нести не буду. Патріарх Кирил є провідником вчення руского міра, суть якого полягає в тому, що немає незалежної української держави, немає української нації, а є рускій єдиний народ. Я з цим і як людина, і як священник незгідний. Я не зможу, відповідно до своєї совісті, перебувати в молитовному і канонічному єдинстві з рускою православною церквою”, – повідомив настоятель.

Священник закликав людей вирішити це питання “толерантно і з повагою один до одного”.

Загалом на зборах розглянули 11 питань, серед них зміна статуту, парафіяльної ради, обрання ревізійної комісії. Ці документи повезуть для реєстрації в обласну військову адміністрацію.

За даними пресслужби єпархії ПЦУ, загалом від початку повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну на Рівненщині з московського патріархату в ПЦУ вирішили перейти 12 громад. В офіційних заявах єпархії УПЦ деякі з переходів категорично заперечують та називають це “рейдерством”.

Останні новини
18.05.2022, Середа
17.05.2022, Вівторок
16.05.2022, Понеділок
15.05.2022, Неділя
14.05.2022, Субота
13.05.2022, П’ятниця
12.05.2022, Четвер
Читати більше новинarrow_forward